Svet

Taiwanský úradník vyzýva ľudí, aby prestali meniť svoje meno na „losos“

Taiwanský úradník prosil ľudí, aby prestali meniť svoje meno na „losos“ po tom, čo desiatky ľudí podnikli mimoriadne kroky pomocou reklamy na reštauráciu.

Na udalosti nazývanej „lososový neporiadok“ miestnymi médiami navštívilo v uplynulých dňoch vládne úrady asi 150 mladých ľudí, aby si oficiálne zmenili meno.

Dôvodom tohto náhleho vzrušenia je reťazec sushi reštaurácií.

V dvojdňovej reklame, ktorá sa skončila vo štvrtok, nie je uvedený žiadny občiansky preukaz zákazníka Qi Ty „ – Čínske znaky pre lososa – Máte právo na sushi, ktoré môžete jesť všetci s piatimi priateľmi.

Taiwan umožňuje ľuďom oficiálne si zmeniť meno trikrát.

Taiwanské úrady však neboli šťastné. „Tento druh zmeny názvu nie je len stratou času, ale aj zbytočným papierovaním,“ povedal vo štvrtok novinárom námestník ministra vnútra Čchen Čung-jen a vyzval verejnosť, aby „rešpektovala administratívne zdroje“.

„Dúfam, že v tejto veci môže byť každý racionálnejší,“ uviedol.

Miestne médiá uskutočnili rozhovory s tými, ktorí reklamu použili. Dnes ráno som si zmenil meno, aby som zahrnoval postavy „Pao Cheng Qi Yu“, a zjedli sme už viac ako 7 000 (6 176) televízorov, “uviedol pre spravodajský kanál TVBS v južnom Kahiyung vysokoškolský študent s priezviskom Ma.

Zhruba preložený, nový názov múky znamená: „Losos vyzerajúci ako výbušnina“.

„Meno som si zmenil na Salmon a dvaja moji priatelia to urobili,“ povedal pre SET TV rodinné meno Tung. „Zmeníme si mená.“

Medzi ďalšie mená s tematikou lososa uvádzané v miestnych médiách patria napríklad „Salmon Prince“, „Meteor Salmon King“ a „Salmon Fried Rice“.

Obyvateľ denníka United Daily News uviedol, že sa rozhodol pridať k svojmu menu 36 nových listov, z ktorých väčšina bola tematicky zameraná na morské plody, vrátane písmen „abalone“, „crab“ a „homár“.

READ  Pravoslávni rabíni vyzývajú Židov, aby očkovali vládu pred Roš hašana

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close