Zábava

Tajomná šifra na hrobe Karla Gotta († 80): Česi ju dešifrovali … Správa od Slovenky Ľubice!

Mnoho verných fanúšikov pravidelne navštevuje hrob Karla Gotta. Ale keď je nejaká zvláštna príležitosť, smeruje to celé davy ľudí. Nebolo to inak ani vo štvrtok, v deň 1. výročia Maesterovej smrti. Rodina musela dokonca zabezpečiť bezpečnosť na koordináciu ľudí pri hrobe.

Pietne miesto je po nálete fanúšikov zaplavené vejármi, kvetmi a vencami. Jeden však trčí medzi nimi. Dopĺňa ho čierna stužka zdobená zlatou číselnou šifrou. Čo znamená odkaz, ktorý neznáma žena priniesla do hrobu, a náhle zmizol? Toto sa českým médiám podarilo rozlúštiť.

Čísla kódujú priznanie fanúšika zo Slovenska. „Pred rokom zazvonil zvon z hôr … Tvoj hlas … Nikdy na teba nezabudneme a ďakujeme za všetky príjemné chvíle, ktoré si svojimi piesňami rozdal,“ je to napísané šifrou.

Autorkou neobvyklého venca je speváčkina fanúšička, kvetinárka Ľubica Žilíková. Presne tá istá žena, ktorá si na svoju verejnú rozlúčku priniesla veľký veniec s iniciálami KG, alebo ruže v člne do hrobu k Gottovým 81. narodeninám. „Dokázal som to, pretože človek ako Karel Gott si aj po svojej smrti zaslúži niečo zvláštne. Iné,“ povedala Bleska, žena, ktorá milovala Karlove piesne.

Vzhľadom na súčasnú situáciu v dôsledku COVID-19 však autorka tentokrát nemohla vziať svoje dielo osobne do hrobu Maestra. „Veniec som poslal v balíku kvôli COVIDOVI.19 a na cintorín ho odniesla moja dobrá kamarátka, kvetinárka Andrejka z Prahy. Deň po výročí jeho smrti sme mali lístky na muzikál s Karlovými piesňami The Time ruží: „Bohužiaľ sme to museli preložiť.“ dodala Žilíková.

READ  Holly Willoughby sa dnes ráno zrúti kvôli príbehu 11-ročného chlapca, ktorý sám utiekol na Ukrajinu
Vpravo vidíte veniec so šifrou, ktorý k hrobu Karla Gotta poslal Slovák Ľubic.
Tajomná šifra na hrobe

Zdroj: CNN Prima / Showtime

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close