Veda

Takmer rok po diagnostikovaní nevyliečiteľného nádoru na mozgu je lekár stále bez rakoviny – vďaka svojej vlastnej priekopníckej liečbe. svetové novinky

Austrálsky profesor Richard Scollier bol vyhlásený za jedného z Austrálčanov roka za jeho život zachraňujúcu prácu na melanóme – ktorý sa používa na liečbu jeho vlastnej nevyliečiteľnej rakoviny.

Autor: Claire Gilbody Dickerson, novinárka


Streda 15. mája 2024 07:28, Spojené kráľovstvo

Austrálsky lekár, ktorý aplikoval svoj vlastný priekopnícky výskum melanómu na nevyliečiteľnú rakovinu mozgu, ktorú mu diagnostikovali takmer pred rokom, je stále bez rakoviny.

Profesor Richard Scollier z University of Sydney povedal, že „nemôže byť šťastnejší“ po tom, čo nedávne výsledky magnetickej rezonancie ukázali, že neexistujú žiadne známky recidívy jeho glioblastómu.

Uverejňovanie aktualizácie na Austrálčan roka povedal: „Nemôžem byť šťastnejší!!!!!

„Ďakujem úžasnému tímu, ktorý sa o mňa tak dobre postaral, najmä mojej manželke Katie a úžasnej rodine!“

Profesorovi Scollierovi, ktorého život meniaca liečba melanómu sa pripisuje záchrane tisícok životov, diagnostikovali nádor po mozgovej príhode v Poľsku v júni minulého roka.

Stal sa prvým pacientom s rakovinou mozgu na svete, ktorý dostal pred operáciou kombinovanú imunoterapiu, keďže základ svojej práce na melanóme, ktorá zmenila život, použil na sebe.


obrázok:
Profesor Scolier (vpravo), na obrázku s profesorom Longom, takmer 12 mesiacov po diagnostikovaní rakoviny mozgu štvrtého stupňa nemá žiadne známky recidívy.

Profesor Scolier teraz dúfa, že sa nádor nezopakuje, keďže podľa lekára je priemerná doba recidívy nádoru na mozgu štvrtého stupňa šesť mesiacov.

Prečítajte si viac na Sky News:
Liek na obezitu tiež znižuje riziko srdcového infarktu – štúdia
Dvojča, ktorý zachránil sestru pred útokom krokodíla, vyznamenaný kráľom

Toto je limitovaná edícia tohto príbehu, takže tento obsah bohužiaľ nie je k dispozícii.

otvorte plnú verziu

READ  Fyzici obrátili Schrödingerovu mačku na hlavu


obrázok:
Skenovanie neukazuje žiadnu recidívu osem mesiacov po diagnóze. Foto: X/Richard Scolier

obrázok:
Profesor Scolier povedal, že to bola 'fantastická správa!!' Foto: X/Richard Scolier

„Podnikom experimentálnej liečby s rizikom skrátenia ich života pokročili v chápaní rakoviny mozgu a sú prínosom pre budúcich pacientov,“ uviedla Univerzita v Sydney pri vyhlásení Austrálčanov roka. Ocenenia pre profesora Scolliera a profesora Longa.

Profesor, ktorý je zároveň aj riaditeľom Melanómového inštitútu v Austrálii, spravil chorobu liečiteľnou vďaka svojmu imunoterapeutickému prístupu, ktorý aktivuje vlastný imunitný systém pacienta.

Sledujte Sky News na WhatsApp

Sledujte najnovšie správy zo sveta Sky News

klepnite sem

Profesor Scolier vo februári v rozhovore pre Kay Burley zo Sky News povedal: „Riziko veľkej nežiaducej reakcie na tieto typy liekov je dosť vysoké, ale to sa mi doteraz stalo, takže nemôžem byť šťastnejší.“ Dúfam, že to tak nejaký čas zostane.“

Profesor Long povedal: „Ukázali sme, že… dokážete aktivovať imunitný systém a robíte to veľmi dobre, a toto teraz zmení oblasť liekov pri rakovine mozgu a spôsob objavovania je základným prvým krokom. „

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close