Hlavné správy

Tate & Lyle urobí veľkú investíciu do zariadenia na Slovensku

Výroba vlákien počas prvej fázy projektu sa začne v polovici roku 2024, čo predstavuje investíciu 25 miliónov eur. Očakáva sa, že projekt výrazne zvýši kapacitu vlákien Tate & Lyle pre európsku a globálnu zákaznícku základňu. Toto najmodernejšie zariadenie v Bolerázi, vyvinuté s vlastným know-how v oblasti výroby vlákien Tate & Lyle a využívaním najnovšej technológie na optimalizáciu prevádzkovej efektívnosti, poskytne Tate & Lyle možnosť rozširovať existujúce produkty PROMITOR® a pridávať nové. . Jedna, postupom času.

Tento významný investičný program umožní spoločnosti Tate & Lyle uspokojiť rastúci dopyt spotrebiteľov po vláknine ako nástroji na podporu zdravia a imunity čriev. Vlastný výskum spoločnosti Tate & Lyle ukazuje, že viac ako polovica (54 %) globálnych spotrebiteľov plánuje konzumovať viac vlákniny. Dopyt zákazníkov po riešeniach na zníženie cukru, v ktorých hrá dôležitú úlohu vláknina, a tvrdenia o znížení obsahu cukru a kalórií sú často súčasťou nových produktov obohatených o vlákninu.

Abigail Storms, SVP Fiber and Sweetener Platform spoločnosti Tate & Lyle povedala: „Tate & Lyle je jediný výrobca vlákniny s výrobou na troch kontinentoch. Pridaním tohto najmodernejšieho výrobného zariadenia do našej siete vlákien poskytneme zákazníkom ešte väčšiu bezpečnosť dodávok s efektívnymi výhodami a cieľom podporovať dostupnú výživu, aby k mnohým výhodám vlákniny malo prístup viac spotrebiteľov.

Dr Kavita Karnik, globálna riaditeľka pre výživu, reguláciu a vedecké záležitosti v spoločnosti Tate & Lyle, dodala: „Vieme, že dosiahnutie odporúčaného denného príjmu vlákniny je náročné a pre väčšinu ľudí je ťažké to urobiť bez prekročenia odporúčaného príjmu kalórií. je miesto, kde produkty každodennej potreby, ako sú raňajkové cereálie, jogurty a pekárenské výrobky, sú veľmi účinné pri zlepšovaní príjmu živín.

„Ukázalo sa, že naša rozpustná vláknina Promitor ® podporuje zdravie čriev, podporuje vstrebávanie vápnika a pomáha udržiavať zdravú reakciu glukózy v krvi. Rozvíjajúca sa veda ukazuje, že môže poskytnúť ešte širšie výhody vrátane zdravia mozgu a metabolizmu.“

READ  Veľká prístavba slovenskej reštaurácie v Bradforde

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close