Hlavné správy

Občianstvo Slovenska dedením – všeobecné prisťahovalectvo

Ak si chcete tento článok vytlačiť, musíte byť zaregistrovaný alebo prihlásený na Mondaq.com.

Od 1. apríla 2022 môže o slovenské občianstvo požiadať každý, kto má povolený pobyt na území Slovenskej republiky a rodič, starý rodič alebo prarodič narodený ako československý občan v dnešnej časti Slovenskej republiky. Táto cesta občianstva je dostupná bez ohľadu na miesto narodenia alebo znalosť slovenského jazyka, histórie alebo kultúry.

Predovšetkým je Slovensko jednou z najštedrejších členských krajín EÚ v uľahčení cesty k občianstvu pre potomkov narodených v zahraničí, ktorí môžu požiadať o občianstvo Slovenska za splnenia určitých podmienok s predkami, ktorí slovenské občianstvo stratili. jej občanov.

Okrem cesty občianstva Slovensko umožňuje komukoľvek so slovenským pôvodom žijúcim v zahraničí požiadať o slovenské občianstvo („SLA„) osvedčenie o pobyte na Slovensku. Inými slovami, slovenskí potomkovia, ktorí nemajú nárok na program občianstva uvedený vyššie z dôvodu uloženého generačného limitu, môžu mať možnosť požiadať o certifikáty SLA na pobyt na Slovensku. Okrem toho môžu držitelia SLA požiadať o slovenské občianstvo, ak významným spôsobom prispeli k svojim komunitám SLA alebo do troch rokov bezprostredne pred podaním žiadosti o udelenie občianstva preukázať, že majú nepretržitý pobyt na území Slovenskej republiky roky.

„Odkedy vláda SR oznámila svoje rozhodnutie uvoľniť imigračné pravidlá, aby umožnila etnickým Slovákom narodeným mimo Slovenska požiadať o občianstvo alebo SLA, aby sa znovu zjednotili s ich dedičstvom, dostali sme množstvo otázok o programe slovenského občianstva a predkov,“ povedal p. Jean-Francois Harvey je globálnym riadiacim partnerom Harvey Law Group, medzinárodnej právnickej firmy, ktorá sa špecializuje na investície a obchodné záležitosti prisťahovalectva.

„Nedávny nárast dopytov po občianstve Slovenska nie je prekvapivý vzhľadom na výhody a výhody, ktoré občianstvo predkov Slovenska prináša,“ povedal p. povedal Harvey. Stať sa slovenským občanom vám nielen umožní žiť, pracovať a študovať na Slovensku a v 27 členských štátoch EÚ bez víz, ale získate aj prístup k slovenskému pasu, ktorý je šiestym najmocnejším pasom na svete. Sloboda cestovania do roku 2022. Držitelia slovenského pasu majú bezvízový alebo príletový prístup do 156 destinácií po celom svete a v núdzových situáciách spôsobených COVID-19 majú právo privolať pomoc. vláda SR alebo veľvyslanectvo iných členských štátov EÚ.

READ  Slovensko má podľa ministra hospodárstva dostatok plynu na nadchádzajúcu vykurovaciu sezónu

Tí, ktorí sa chcú prisťahovať na Slovensko, môžu byť tiež radi, že vedia, že Slovensko

To naznačuje, že daňový systém krajiny je veľmi priaznivý v porovnaní s inými obľúbenými imigračnými destináciami, ako sú Kanada, Spojené štáty americké a Spojené kráľovstvo.

„Vzhľadom na to, že viac ako 800 000 ľudí v Severnej Amerike sa hlási k slovenským predkom, prekvapivý počet ľudí môže spĺňať podmienky na to, aby požiadali o slovenské občianstvo, ak sa ponoria hlbšie do svojej rodinnej histórie a preukážu neprerušenú líniu s kvalifikovaným slovenským predkom,“ povedal Harvey.

Obsahom tohto článku je poskytnúť všeobecný návod na danú tému. Mali by ste vyhľadať odbornú radu týkajúcu sa vašej konkrétnej situácie.

Populárne články: Imigrácia z celého sveta

Zmeny víz pre kvalifikovaných pracovníkov od 12. apríla 2023

Shepherd a Wedderburn LLP

V tomto článku John Vasiliou, senior spolupracovník v našej skupine pre zamestnanosť, komentuje niekoľko zmien v rámci vízovej cesty pre kvalifikovaných pracovníkov oznámených 9. marca 2023, ktoré sponzorujú držiteľov licencií…

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close