šport

Tenis: Austrália vstupuje do Billie Jean King Cupu

GLASGOW – Ajla Domljanovic a Strom Saunders skórovali pri víťazstve Austrálie 2:1 nad Slovenskom v úvodný deň finále Pohára Billie Jean Kingovej.

Finále pohára Billie Jean Kingovej, známe ako Svetový pohár žien v tenise, odštartovalo v utorok v glasgowskej Emirates Arena, kde Austrália opäť bojuje o titul.

Austrálčanky po tom, čo sa vlani dostali do semifinále a v roku 2019 skončili ako vicemajsterky predchádzajúceho formátu turnaja Fed Cup, odložili Slovensko a ukázali, že budú v honbe za trofejou.

Zverenci Alicie Molikovej, ktorá nahradila zakázaného šampióna z roku 2021 Ruska, vyhrali oba dvojhry v baráži skupiny B.

Saundersová porazila Victoriu Kuzmovú 6:4, 6:3, zatiaľ čo Tomlajanovičová zdolala Annu Karolínu Schmidlovú 6:1, 6:2.

Vo štvorhre mŕtvej gumy si Slovenky Kuzmová a Teresa Mihalicová poradili so Saundersovou-Ellen Perezovou 2:6, 6:3, 10:6.

Podujatie s 12 tímami zahŕňa štyri skupiny po troch krajinách, pričom každý víťaz postúpi do semifinále.

Každá baráž v skupine pozostáva z dvoch dvojhier a jednej štvorhry.

Austrália môže postúpiť do semifinále, ak vo štvrtok zvíťazí nad Belgickom.

„Máme dobrého tímového ducha. V našej krajine milujeme šport, milujeme kamarátstvo, milujeme tímové akcie. Myslím si, že mnohým našim hráčom sa v tomto prostredí darí,“ povedal Domlanovič.

Tomljanovičovej dominantný prejav zodpovedal pôsobivému roku, v ktorom sa dostala do dvoch grandslamových štvrťfinále a dostala sa na 33. miesto v rebríčku WTA.

Austrálska jednička, ktorá teraz vyhrala 22 z 31 zápasov, povedala: „Ak by som to mal zhrnúť na jednu vec, tak tam, kde v živote mám hlavu. Som šťastný. Tenis je opäť zábava.

Nádeje Británie na úvodný zápas skupiny C proti Kazachstanu sa skončili prehrou 2:1.

Británia sa kvalifikovala ako hostitelia, ale bez zranenia bývalá šampiónka US Open Emma Radukanuová prehrala Kazachstan.

READ  Jesus Ferreira bol povolaný do základnej jedenástky, keďže Amerika menuje tím proti Holandsku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close