Olympijské hry v Tokiu 2020: Tenisové duo Kiwi Michael Venus a Marcus Daniel po víťazstve nad Kolumbiou postupujú do semifinále.

Tenisové duo Kiwi Michael Venus a Marcus Daniel postúpilo po výhre proti Kolumbii do semifinále. Video / Sky Sport

Tenisti z Kiwi Michael Venus a Marcus Daniel budú po postupe do semifinále vo štvorhre mužov hrať o Tokio v Tokiu.

Novozélanďania v stredu stratili značný smútok s tretím nasadeným Juanom Sebastianom-Cabalom a Robertom Farrahom (Kolumbia) 6-3 3-6 10-7.

Bolo to pozoruhodné úsilie poraziť Juhoameričanov, ktorí sú považovaní za jednu z najlepších kombinácií na turnaji ATP, pričom v zozname dvojíc obsadili 7. a 8. miesto na svete.

Nasleduje kompletná tabuľka kiwi. Kliknutím na meno zobrazíte život športovca, nadchádzajúce udalosti, minulé atletické výkony a šance na medaily.

Venuša (č. 20) a Daniel (č. 50) sa na tejto olympiáde spojili iba vtedy, ale rýchlo zakričali.

Za týchto okolností to bolo jedno z najdôležitejších tenisových víťazstiev Nového Zélandu na niekoľko rokov.

Vďaka tomu budú mať noví diváci toľko potrebnú expozíciu pred športom, ktorý stoja pred nimi, a potvrdí ich rozhodnutie poslať ich na druhú olympiádu.

V posledných štyroch sa mohli stretnúť s Andy Murrayom, ktorý bol v remíze v inom štvrťfinálovom zápase proti seniorskej superstar britského tímu Chorvátsku.

Toto je hodné víťazstvo.

Kiwi vychádzali z blokov rýchlo, takmer perfektný prvý set, pričom zachytili za 33 minút. Kolumbijčania bojovali o druhé miesto, pretože Venus a Daniel sa snažili udržať si svoje pozície, ale boli nútení urobiť tri prestávky pred podaním Farahovi.

Juhoameričania mali náskok, ale Kiwi začali v super tie-breaku ako guľový vlak, vďaka ktorému sa ľahko ušlo vedenie 7-2. Táto výhoda sa v jednom bode uzavrela na 7: 6 a Kiwis získal tri z posledných štyroch bodov, aby dosiahol pamätné víťazstvo.

Venus a Daniel začali zápas výborne. V druhej hre sa Farah zlomil pomerne ľahko a obaja Kiwi svoje návraty pribili, aby vytvorili tlak.

Medzi nimi zvládli 13 zo 14 prvých služieb – s 93 -percentnou úspešnosťou – keďže Kolumbijčania sa snažili presadiť v súťaži. Venuša zvyšovala svoju presilovú hru, zatiaľ čo Daniel spočiatku našiel kontakt s niekoľkými čistými bekhendovými víťazmi.

V siedmom zápase boli Kolumbijčania na chvíľu vystrašení, ale Daniel reagoval dobre, neskorý bekhendový volej bol obzvlášť príjemný.

Venus, ktorá slúžila za set, mala spočiatku šťastie na úspešnú hokejovú výzvu o milimetre, než poslala sklz dole. 33-ročný muž povedal, že v prevádzke zatvoril ďalšie dve bomby.

Kolumbijčania neboli plynulí, ale museli reagovať a v druhom sete vyostrili svoju prácu. Tempo sa vo štvrtom zápase zmenilo, pretože Daniel stratil rozsah v podaní. Aby sa vyrovnal s poludňajším slnkom, nosil slnečné okuliare, ale bezvýsledne, pretože zmenili prvú prestávku v zápase.

Farah a Sebastian-Kabalovci zrejme zahodili, ale Kiwi sa odmietli vzdať. Pri podávaní setu bol Farah v diere 0-40 po tom, čo Veeras prerušil víťaza cross-court.

Nový Zéland ale nedokázal premeniť svoje brejkové šance, aj keď tretia je kontroverzná. Pred tým, ako ho Hankey ignoroval, Daniel vsadil na službu Farah, ktorú už dlho volal daňový sudca. Rozhodca však použil svoju vôľu a odmietol znova počuť bod a udelil ho Kolumbijčanom.

„Je to veľmi nespravodlivé,“ povedal Daniel a predložili prípad predsedajúcemu dôstojníkovi. Kiwi zachraňovali setbal, než súperi spečatili svoj druhý bod.

Ale kiwi bolo zastrelené a ukázalo sa to na super tiebreakerovi. Danielove dve veľké hry zachytili štartovaciu hranu-dve spojky Venuše pred podaním-hromová sekunda-im poskytli výhodu 7: 2. Najmä Venuša bola plná adrenalínu, reagujúceho na malý, ale vokálny kolumbijský dav na tribúnach.

Ako sa Daniel mierne triasol, Juhoameričania sa bránili. Za stavu 7: 4 urobil dvojchybu a potom po dočasnom prvom podaní klesol na ďalší bod.

READ  Pohreb Martina Dooleyho (2021) – Ariel Lake, PA

Za stavu 7: 6 mali Kolumbijčania hybnosť po štyroch priamych bodoch, ale Daniel predviedol svoje schopnosti presným návratom k ďalšiemu bodu. Tridsaťjedenročný mladík priniesol strelu spojky na mečbal a električkové trate Venuše opečiatkoval volejbalom na pol kurte.