šport

Tenis-Pencic porazil Taliansko a vedie Švajčiarsko, Slovensko porazí Belgicko

(c) Copyright Thomson Reuters 2022

(Reuters) – Belinda Bencicová viedla Švajčiarsko k víťazstvu svojho úvodného Pohára Billie Jean Kingovej proti Taliansku v stredu, zatiaľ čo Slovensko sa odrazilo od ťažkej prehry s Austráliou, aby porazilo Belgicko, aby sa kampaň vrátila na správnu cestu.

Olympijská víťazka Bencicová zabezpečila remízu v A-skupine pre Švajčiarsko výhrou 7-5, 6-3 nad svetovou 12-kou Jasmine Pauliniovou. ) porazil Elisabettu Gociarettovú.

Bencic, ktorý sa vrátil k súdu s Teichmannom o pol hodinu neskôr, zavŕšil bezchybný deň minuloročných finalistov, ktorí porazili Pauliniho a Martinu Trevisanovú 7-6(5) 6-1 a dokončili tak vyrovnanie 3-0.

Viktória Kuzmová a Anna Karolína Šhmidlová predtým vyhrali dvojhru a vo finálovom zápase skupiny B zdolali Belgicko 2:1.

Kuzmová v stredu prehrala s Ajlou Domljanovičovou, ale získala cenný bod vo štvorhre s Teresou Mihalicovou a tento impulz preniesla do svojho silného víťazstva 6-2 7-6(7) nad Belgičankou Ysaline Bonaventureovou.

Dvojica vo štvorhre Elise Mertensová a Kirsten Flipkensová spečatila nerozhodný výsledok pre Slovensko pred návratom do Belgicka impozantnou bitkou Kuzmovej a Belgicka 6-0 6-3. Mihálykovej.

Turnaj nazvaný Fed Cup na počesť 12-násobného grandslamového šampióna USA bol reštrukturalizovaný tak, aby skončil s 12 krajinami, ktoré v priebehu jedného týždňa súťažia o titul.

USA sa v D-skupine stretnú s Poľskom a v C-skupine s Kazachstanom.

(Správa Ritiky Sharma v Bengaluru; strih Toby Davies)

Zrieknutie sa zodpovednosti: Táto správa bola vygenerovaná automaticky zo spravodajskej služby Reuters. ThePrint nepreberá žiadnu zodpovednosť za jeho obsah.

READ  Minister uviedol, že Litva má „historickú príležitosť“ usporiadať hokejové majstrovstvá sveta - kríza v Bielorusku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close