šport

Tenisová hviezda bola obvinená z „novej športovej slabosti“ po tom, čo jej „otravné“ vyčíňanie na kurte spôsobilo paniku jej súpera.

Maďarská reprezentantka Amarisa Tothová šokovala tenisový svet svojimi výstrelkami na tenisovej sérii Budapest Clay Open.

Shuai, bývalá svetová 22. hráčka, odstúpila z podujatia v slzách po tom, čo jeho 20-ročný súper zmazal značku loptičky na antuke po kontroverznej línii.

Čínska hráčka trafila forhend krížového chrániča, ktorý vyzeral, že pristál na čiare, no čiarový rozhodca ho odvolal a Shuai bol týmto rozhodnutím nahnevaný a žiadal, aby sa porozprával s dozorcom zápasu.

Shuai sa niekoľko minút hádal s rozhodcom o kontroverznom telefonáte, počas ktorého sa mu dav posmieval a posmieval. Zdalo sa, že Tóth sa hráčovi smial, keď bol čoraz frustrovanejší.

Zápas pokračoval o ďalší bod, kým nezhoda v súvislosti s kontroverznou výzvou – o ktorej sa komentátori tiež domnievali, že bola nesprávna – pokračovala a dozorca zápasu bol postavený pred súd.

Ale Tóth topánkou vymazal stopu zanechanú loptou, ktorá bola odvolaná. Shuai kričal zo strany siete: „Počkaj, počkaj, počkaj, označ! čo robíš Prečo si to urobil?‘

Uplakaná Zhang Shuai (na snímke) nemohla pokračovať na Budapest Open po sérii šokujúcich činov maďarskej súperky Amarisy Dothovej.
Tóth (na obrázku) je vidieť, ako kráča smerom k spornej lopte a šmýka po nej nohou skôr, ako sa rozhodcovia bližšie pozrú.
Shuai získal podporu od bývalých hráčov po kontroverznom konci turnaja

Toth odpovedal: ‚Vy robíte problémy, preto.‘

Shuai vyhrala hru, ale v prechode vyzerala vystresovane.

Svetovú 28-tku za stavu 6:5 v úvodnom sete turnaja v Budapešti zavolal fyzioterapeut, aby ju pred odchodom vyšetril.

Televízni komentátori opísali Shuai ako plačúceho „v záplavách“, pričom jeden označil túto epizódu za „záchvat paniky“.

34-ročný hráč potom zo zápasu odstúpil, rýchlo si podal ruku s rozhodcom a Tóthom a ukázal na časti davu.

Toth okamžite oslávil svoje veľmi kontroverzné víťazstvo v 32. kole, pričom za potlesku svojich fanúšikov vyhodil obe ruky do vzduchu.

Zhang sa neskôr posťažoval na sociálnych sieťach a poďakoval tým, ktorí ho podporili.

„Všetky pokusy o nácvik boli nesprávne, pretože keď ste chceli udrieť blízko pri čiare, čiara sa stále dotýkala vonku,“ napísal Shuai.

‚Milujem vás všetky ženy, ktoré ma podporujú a stoja po mojom boku.‘

Fanúšikovia a hráči označili Tóthovo správanie počas zápasu za „hanebné“ a „nové nízke športové správanie“.

Aussie Hviezda Ellen Perez vyjadrila svoju nespokojnosť na sociálnych sieťach.

„Je to rýchly spôsob, ako stratiť rešpekt svojich rovesníkov. Som skutočne zdesený neúctou tejto ženy,“ napísal Perez.

„Ak zajtra uvidím túto ženu, poviem jej, aký som odporný.

Austrálčanka Ajla Domljanovic sa tiež zhromaždila okolo Shuai a na Twitteri napísala: „Absolútne nechutné správanie. Shuai je lepší ako väčšina z nás v podávaní ruky rozhodcovi a dievčaťu. Ale opäť hovoríme o Shuai a samozrejme, že hovorila.

Aussie Daria Saville tiež neustúpila: „Toto dievča nemá rešpekt. Nula! Som taká naštvaná. Cítim sa tak zle kvôli Shuai. Tóth „vyhrá“ tento bod a „vyhrá“ tento zápas, ale jeho reputácia je zničená.“

O ktorých hráčov ide?

Zhang Shuai

Tridsaťštyriročná Shuai strávila v tomto športe viac ako desať rokov a po triumfe na Australian Open v roku 2019 a US Open o dva roky neskôr sa stala dvojnásobnou majsterkou hlavného turnaja v ženskej štvorhre. Obidve víťazstvá vo štvorhre prišli s austrálskou partnerkou Samanthou Stosurovou.

Čínska hviezda sa v roku 2022 dostala aj do finále Wimbledonu s Belgičankou Elise Mertensovou, kde prehrala proti Alexovi Gueracimu a Andrejovi Klebachovi.

Je držiteľkou najlepšieho svetového rebríčka č. 2 vo štvorhre a na okruhu WTA Tour vyhrala 12 titulov.

Shuai sa dostala do dvoch veľkých štvrťfinále v roku 2016 na Australian Open a o tri roky neskôr na Wimbledone. Je jednou z iba piatich čínskych tenistiek v histórii, ktoré sa dostali do tejto fázy grandslamu, a patrí jej 22. miesto vo svetovom rebríčku.

Amarisa Tóthová

20-ročná Tóthová má za sebou len pár rokov svojej profesionálnej kariéry po tom, čo debutovala v hlavnom ťahu na okruhu WTA Tour na Veľkej cene Budapešti v roku 2021.

READ  Giro d'Italia 2020: Peter Sagan odhaľuje príčinu neúspechu

V kariére má najvyššie hodnotenie 534 vo dvojhre a 264 vo štvorhre a vyhrala 12 titulov vo finále okruhu ITF – 11 z nich vo štvorhre.

Najvyššie umiestnenie maďarskej tínedžerky sa stalo na Slovak Open 2022, kde v prvom kole zdolala Nemku Evu Liesovú.

Dothovo správanie počas zápasu bolo silne kritizované fanúšikmi a hráčmi online
Shuai (na obrázku so Samom Stozerom) už predtým otvorila svoje problémy s duševným zdravím

Austrálska hviezda štvorhry Renne Stubbs tiež skočila do kritiky Totha.

„Ten rozhodca si musí čoskoro nájsť inú prácu! Aj za toto by mala byť bitá,“ napísal Stubbs.

Profesionálny tenista Jamie Loeb sa tiež vyjadril: „Páni, toto je jeden z najhorších telefonátov a zle zvládnutých situácií, aké som kedy videl. Škoda‘.

Shuai, jedna z najobľúbenejších a najrešpektovanejších hráčok v hre, už predtým otvorila svoje problémy s duševným zdravím a nedávno sa rozplakala po prehre na French Open v máji.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close