šport

Tento týždeň v strednej Európe / 17.2.2023

Tím TWiCE sa v tohtotýždňovom podcaste rozpráva s novým šéfredaktorom Slovak Spectator Petrom Dalhopolákom o prebiehajúcej debate o termíne predčasných volieb na Slovensku a šanciach Mikuláša Dzurindu na jeho politický návrat. Modrá aliancia.

V ďalšej správe: „Koľko je ešte idiotov?“ Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsola požiadala orgány zodpovedné za vyšetrovanie Olivera Varhelyiho, komisára EÚ pre rozširovanie, po tom, čo prenechala maďarské veľvyslanectvo pobočníkovi. Na utorňajšom stretnutí bolo veľké vzrušenie. Šance Poľska na získanie 35 miliárd eur na záchranu pandémie vyčlenených Európskou úniou sa blížia, keďže prezident Andrzej Duda tento týždeň odmietol podpísať legislatívu, ktorá by zaviedla veľkú reformu súdneho systému. Brusel pred uvoľnením peňazí. A video s vyhlásením českého profesionálneho futbalistu Jakuba Janktu „Som gay, už sa nechcem skrývať“ si získava podporu doma aj v zahraničí, no Český futbalový zväz, Český olympijský výbor, hráči asociácia a Fortuna liga boli všetky pozoruhodne ticho.

Ak si chcete tento týždeň prečítať viac o týchto a ďalších príbehoch z regiónu, navštívte stránku www.balkaninsight.com/reporting-democracy a kliknite na Weekly Democracy Digest.

READ  Nezáleží na tom, či prehrávate 0: 1 alebo 0: 5

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close