Thomas Delaney zaknihoval Dánsku miestenku na Euro 2024 výhrou 2:1 nad Slovinskom

KODAŇ – Dánsko a Albánsko sa stali poslednými dvoma tímami, ktoré sa kvalifikovali na budúcoročné leto 2024, pričom už je rezervovaných 13 z 24 miest na finále v Nemecku.

Dáni zvíťazili 2:1 v kritickom zápase skupiny H proti Slovinsku 17. novembra, zatiaľ čo Albánsko tiež remizovalo 1:1 na ihrisku Moldavska a zabezpečilo si kvalifikáciu o prvé dve miesta v skupine E.

Tieto dva tímy sa na turnaji od 14. júna do 14. júla pridajú k Nemecku, Rakúsku, Belgicku, Anglicku, Francúzsku, Portugalsku, Škótsku, Španielsku, Turecku, Maďarsku a Slovensku.

V H-skupine sa Dánsku a Slovinsku podarilo kvalifikovať víťazstvom v Kodani, ale góly Joachima Mahleho a Thomasa Delaneyho na oboch stranách prestávky videli prevahu domácich.

Slovinci skórovali cez Erica Jansu.

Dánsky tréner Kasper Hjulmand povedal: „Som spokojný s celým tímom. Som spokojný so všetkým. Chlapci sa pozreli jeden druhému do očí a zakričali ‚Poďme sa ukázať!‘

„Nikdy som nepochyboval o kvalite tímu a hráčov. Nikdy som nepochyboval, že toto je víťazný tím.

Počas tohto kvalifikačného ťaženia sa vyskytli kritiky, najmä keď Dáni v marci prehrali 3:2 s Kazachstanom, po ktorom nasledovala výhra 2:1 nad San Marínom v októbri.

Ale Hjulmand trval na tom, že jeho hráči mali správne myslenie, aby pokračovali.

„Musíme sa postarať o to, aby sme túto (kritiku) držali mimo, a myslím si, že sme boli celkom dobrí v tom, aby sme veci držali mimo, aby sme s tým mohli niečo urobiť, čo sa nám aj podarilo,“ dodal.

Dánsko bolo pôsobivé v úvodných výmenách proti Slovinsku a bolo odmenené v 26. minúte, keď sa Mahle prešmykol na vzdialenejšiu žrď a skóroval zo švihu.