šport

Tour de France: Peter Sagan bude musieť tvrdo bojovať o zelený dres

dnes 15:40
|

Sedem z ôsmich členov tímu Bora-Hansgrohe pre nadchádzajúce Tour de France (29. augusta – 20. septembra) je si istých, priezvisko stále chýba.

Tour de France

Prečítajte si tiež

Tour de France 2020: Všetko, čo potrebujete vedieť na jednom mieste

Aj keď to elitná nemecká cyklistická stajňa ešte oficiálne nepotvrdila, na vrchole rebríčka tímov sú dve mená pre najdôležitejšie preteky sezóny – Emanuel Buchmann a Peter Sagan. Prvý bude bojovať o najvyššiu možnú pozíciu v celkovej klasifikácii, druhý zaútočí na rekordného ôsmeho zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže.

Ďalšími piatimi účastníkmi zeleno-čiernych dresov Bora-Hansgrohe by mali byť Daniel Oss, Lennard Kämna, Felix Grossschartner, Lukas Pöstlberger a Gregor Mühlberger. Informoval o tom portál odborného časopisu VeloNews.

„Po zranení Maximiliána Schachmanna tím ešte nepotvrdil celú zostavu, ale zdravé jadro je jasné. Okrem Sagana a Buchmanna to zahŕňa aj kapitán Daniel Oss a hlavní lezci Lennard Kämna a Felix Grossschartner.

Ďalší útok na zeleného dresu možno očakávať od Sagana prostredníctvom jeho samostatných útokov, ako aj bezplatného ukončenia fáz sprintu. Tím však bude mať aj dostatočný počet silných konkurentov na podporu vodcov v tranzitných štádiách alebo sprintoch. Oss a Pöstlberger majú tiež potenciál skončiť v bodoch v zložitých prechodných fázach. „ napísal VeloNews.com.

„Schachmannova neprítomnosť by sa však prejavila tak z pohľadu Sagana, ako aj z prípadného vedúceho tretieho tímu. Pre Sagana to nebude prechádzka parkom pri hľadaní ôsmeho zeleného dresu. Wout van Aert, Matteo Trentin, Sam Bennett a Sonny Colbrelli tiež zahrajú, majú dosť sily a rozumu, aby pre neho boli veľkou výzvou, “ špecializovaná webová stránka pokračovala.

READ  Priame prenosy a predpovede rizika V Ferro pre Open 2021 Ostrava

Cyklistický portál sa krátko objavil aj u 23-ročného Nemca Kämna, ktorý minulý rok skončil siedmy v klasifikácii mladých jazdcov na Tour de France, ale stále v tímovom drese Sunweb. „Buchmann bude mať podporu niekoľkých mladých talentov. Nebude to typ sily domestikov z Ineos alebo Jumbo-Visma, ale určite rozšíria svoj potenciál. Tento rok Kämna zachytil jednu z etáp prípravného závodu Critérium du Dauphiné. a Grossschartner a Mühlberger už vedia víťazstvo z letného štartu sezóny. Bude to určite zaujímavá zostava, “ pridal VeloNews.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close