šport

Alex Ela Pro má víťaznú vzdialenosť od hlavného ťaháku

Alex Eila čelí prekážke v kvalifikačnom kole proti nasadenej č. 1 Alice Ramee vo finále.

Filipínska tínedžerská tenistka Alex Eila bude potrebovať ďalšie víťazstvo, aby postúpila do predkola ženského turnaja o 25 000 USD na turnaji Rafa Nadal Academy World Tennis Tour v španielskom Managore.

Eila zdolala v pondelok 17. januára v 2. kole kvalifikácie Slovenku Miu Sudejovú 7:6, 6:3.

Čaká ju však ťažká súperka vo Francúzke Alice Rameyovej, ktorá je na prvom mieste kvalifikačného kola. 24-ročnej hráčke patrí 375. miesto v ženskej tenisovej asociácii, Eela je momentálne na 526. mieste.

Táto 16-ročná Filipínka si chce v roku 2021 zabezpečiť ďalší rok štartu na profesionálnom titule po tom, čo vyhrala svoj prvý ženský turnaj na rovnakom turné. Zahrá si aj na svojom domácom ihrisku v tenisovej akadémii Rafa Nadala.

Eila sa zotavuje zo zranenia nohy po US Open 2021 a dúfa, že sa dostane do predkola. K tenisu sa vrátila vlani v novembri na ženskom turnaji o 25 000 dolárov v Českej republike.

Svoju sezónu 2021 ukončil vo štvrťfinále dvojíc juniorského šampionátu Orange Cup.

Filipínsky tenista, ktorý sa sústreďuje na kariéru, príde na Australian Open o juniorský grandslamový titul.

Svoj prvý grandslamový titul získala s Priscou Nukroho z Indonézie vo štvorhre juniorov na Australian Open 2020. Eila potom vyhrala svoj druhý slam s Ruskou Oksanou Selekmedevovou v ženskej štvorhre na French Open 2021. – Rappler.com

READ  Slafkowski sa dostal do centra pozornosti vývojového tábora

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close