technológie

Trápne správy na Facebooku? Nová funkcia vám umožňuje ich hromadné odstránenie

Obsahom sociálnych sietí je do určitej miery volacia karta ich používateľov a čoraz viac sa berú do úvahy napríklad pri výbere kandidáta píšem portál iDnes.cz, Facebook konečne ponúka nástroj, pomocou ktorého môžete „rozčesať“ svoju digitálnu stopu.

Niektorí používatelia sú zapnutí Sociálna sieť Facebooku aktívny pre druhé desaťročie. Počas tohto obdobia sa mohli zmeniť a príspevky, ktoré považujú za vhodné, zábavné a zaujímavé, napríklad počas puberty, ich dnes môžu prekvapiť. Odstránenie starých správ však nie je ľahké – doteraz sa to robilo iba postupne a nebolo možné ich efektívne vyhľadávať a filtrovať.

Facebook teraz ohlásil novú funkciu Správa aktivít, ktorá masívne vyčistí vašu aktivitu na Facebooku. Zatiaľ sme ho v aplikácii neponúkli (a ešte to nebude na webe), takže sa spoliehame iba na oficiálne informácie.

Nová funkcia vám umožňuje vyhľadávať a filtrovať príspevky podľa času, typu, polohy alebo označených ľudí. Tu si môžete vybrať jednotlivé alebo skupinové príspevky a archivovať ich (budú naďalej existovať na Facebooku, ale iba ich uvidíte) alebo ich odstrániť. V takom prípade Facebook prenesie príspevky do koša, ktorý sa po tridsiatich dňoch vyprázdni – údaje sa vymažú.

Aj keď je takmer zarážajúce, že takýto základný nástroj doposiaľ v službe chýba, pravdepodobne by mu naďalej chýbalo, ak by tlak zo strany verejnosti a právnikov na kontrolu ich digitálnej stopy v oblasti online služieb nebol významne nezvýšil.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close