Írska republika ženy 1-1 Slovensko ženy: Katie McCabe obnovila bod počas štrajku Irish Home | Futbalové správy

Na úvod výkopu sa remíza 1:1 proti Slovensku mohla považovať za dvojbodový pokles pre Írky.

Zverenci Vera Páv môžu byť ešte sklamaní z plnej čiary, no vedia aj to, že mohli skončiť večer naprázdno.

Ak sa majú kvalifikovať na majstrovstvá sveta 2023 v Austrálii a na Novom Zélande, je nepravdepodobné, že by to bola úplne prázdna loď.

Napriek prehre 1:0 so skupinou A Big Guns Švédsko, ženy v zelenom priviedli späť na zem remízou s dobre pripraveným slovenským tímom po veľkom víťazstve nad druhým Fínskom. Štvrtok večer na Dallat Ground.

V úvode druhého polčasu dala divákom prekvapivý náskok gólom Martina Čurnovská, ktorý však Katie McCabe zrušila.

Obe strany nedokázali nájsť víťaza – v rovnováhe – aby sa o korisť podelili rovným dielom.

obrázok:
Priaznivci na Dallat Ground

McCabe získava bod za návratnosť investícií

Írsko hralo lepšie v prvom polčase, v rade viedli Denis O’Sullivan a Heather Payne a svojím tempom znervózňovali obranu Slovenska.

McCabe predstavil stroj na ľavej strane s obranou aj útokom pre hviezdu domáceho Arsenalu.

Írske Slovensko dokázalo absorbovať väčšinu tlaku, aj keď diváci mali dve polčasové šance Márie Mykolajovej a Patricie Hmirovej sprava. Louis Quinn sa postaral o vynikajúcu prítomnosť v strede obrany.

Po polčase sa zdalo, že Írsko zaradilo rýchlosť a v 32. minúte sa hlavička Lucy Quinnovej takmer dostala do horného rohu. Napriek tomu, keď pokračovali v postupe, Quinn aj Payne sa priblížili k bodu obratu, pričom rozhodca signalizoval polčasový stav 0:0.

25. novembra 2021;  Počas zápasu A-skupiny medzi Írskom a Slovenskom v rámci kvalifikačného kola FIFA Women's World Cup 2023 na štadióne Dalhousie v Dubline nastúpila Katie McCabe z Írska proti Slovenke Udmile Ma Avkovovej.  Foto: Stephen McCarthy / Sportsfile
obrázok:
Katie McCabe z Írska zakročila proti Slovenke Ludmile Madovkovej.

Domáci však začali druhý polčas hrozne. Ľudmila Mat’vaková sa ocitla v priestore vpravo dole, za Martinou Tsurnovskou a za Courtney Brosnanovou.

READ  Na Slovensku existuje nová 360-stupňová letecká videomapa regiónu Pila Orava

Zdalo sa, že Írsko okamžite vrátilo úder a Megan Connolly a Lucy Quinn zasiahli tvrdé strely spoza šestnástky.

Ten tlak napokon zaznel, keď lopta padla na ľavej strane ku Katie McCabeovej a kapitánka pochovala nízku strelu vo vzdialenejšom rohu, čo uvrhlo domáce publikum do extázy.

Slovensko reagovalo dobre. Alexandra Prova zachránila brilantnú snahu Courtney Brosnanovej po tom, čo dala jedinečnú príležitosť Laure Zemberiovej, miešačke v írskej obrane, predtým, ako Quinn prišiel k záchrane z bránkovej čiary.

Odtiaľ boli oba tímy tlačené smerom k víťazovi, ale nikto nedokázal zasadiť vyraďovací úder.

Recesia v Írskej republike. Slovensko získalo bod. V skupine A je však pred nami ešte dlhá cesta.