najnovšie správy

Trump oslavuje správu o raste pracovných miest a klesajúcej nezamestnanosti

V piatok oslávil prezident USA Donald Trump správu o raste pracovných miest v Spojených štátoch.

Ukázalo sa, že v krajine sa minulý mesiac vytvorilo viac ako 2,5 milióna pracovných miest, a to aj počas novej pandémie koronavírusov. Trump zároveň predpovedal, že americká ekonomika sa zotaví z tzv. Koronakrízy.

Napríklad USA stratili v apríli 20,687 milióna pracovných miest. “Prinášame späť naše pracovné miesta,” uviedol Trump na tlačovej konferencii v Bielom dome a dodal, že v budúcom roku očakáva ďalší hospodársky rast.

Trump, ktorý pred novembrovými prezidentskými voľbami počítal so silnou ekonomikou, aby zvýšil svoje šance na znovuzvolenie, uviedol, že ak demokrati vyhrajú Biely dom, vyššie dane a vykonávanie plánov na ochranu klímy by mohli brániť. hospodárske oživenie.

Správa o nezamestnanosti

Prezident to oznámil po tom, čo ministerstvo práce v máji uverejnilo správu o vývoji zamestnanosti, ktorá preukázala zvýšenie počtu pracovných miest a pokles miery nezamestnanosti na 13,3% zo 14%, 7% v apríli.

Zároveň ekonómovia očakávali, že miera nezamestnanosti sa v máji zvýši a po miliónoch prepúšťaní sa priblíži k 20%.

Trump sa potýka s pandémiou a jej následkami pred voľbami. Blokády zastavili hospodárstvo a podľa odhadov zostalo nezamestnaných približne 40 miliónov Američanov.

Od polovice apríla prezident lobuje od štátnych a miestnych orgánov, aby zrušili obmedzenia na spomalenie šírenia vírusu. Viac ako 108 000 Američanov už uzavrelo kontrakt COVID-19 a infikovalo viac ako 1,88 milióna ľudí.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close