Ekonomika

Fínsko odskočilo na majstrovstvách sveta juniorov, keď zdolalo Slovensko 5:2

MONCTON, New Brunswick (AP) – Oliver Kapanen a Joachim Kemmel zaznamenali gól a asistenciu, keď Fínsko zdolalo Slovensko na majstrovstvách sveta juniorov v hokeji 5:2. Johnny Nyman strelil v druhej tretine aj tri góly Fínska. Ďalšie góly Fínov strelili Sami Byvarinda a Brad Lambert. Johnny Lampinen predviedol 22 zákrokov pre Fínsko, ktoré o deň neskôr zdolalo Švajčiarsko 3:2 v predĺžení. Na iných miestach vo svetových junioroch zastavil Karl Lindbom všetkých 28 striel, ktorým čelil, keď Švédsko porazilo Nemecko 1:0. Švajčiarsko strelilo vyrovnávajúci gól o dve minúty neskôr, potom porazilo Lotyšsko 2:1 v rozstrele a vyhralo 3:2.

Copyright 2022 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento obsah nesmie byť publikovaný, vysielaný, prepisovaný alebo redistribuovaný bez povolenia.