Hlavné správy

Trump vidí budúcnosť Spojených štátov víťaznú a nazval Bidida torpédoborcom. V prejave bolo viac dezinformácií

Donald Trump oficiálne prijal nomináciu republikánskej strany za prezidenta Spojených štátov vo štvrtok. Vo svojom prejave, ktorý predniesol netradične a kontroverzne pred Bielym domom v posledný deň republikánskeho kongresu, požiadal voličov, aby mu dal ďalšie štyri roky v úrade, sľúbil potlačiť občianske nepokoje spôsobené africko-americkými úmrtiami a vyhnať pandémia koronavírusu. hospodárstva.

Bojujte COVID-19 pred davom bez zakrytia

Napriek tomu, že vírus si každý deň nárokuje stovky amerických životov, Trump sa vzpieral pokynom svojej administratívy a na viac ako hodinu prerušil dav, ktorý bol väčšinou bez rúšok a nerešpektoval sociálne vzdialenosti.

Trump vo svojom prejave predstavil triumfálnu a optimistickú víziu budúcnosti Ameriky, hoci, ako poznamenáva AP, krajina čelí rasovým nepokojom, hospodárskemu kolapsu a národnému zdravotnému stavu.

Podľa súčasného prezidenta však takúto budúcnosť možno dosiahnuť iba vtedy, ak porazí svojho demokratického konkurenta Joea Bidena, ktorý má výhodu vo väčšine národných prieskumov verejnej mienky, a to aj pokiaľ ide o kľúčové štáty. Biden je podľa Trumpa „Ničiteľ americkej veľkosti“ čí „Trójsky kôň socializmu“, ktorý v prípade víťazstva zničí americký sen.

„Joe Biden strávil celú svoju kariéru outsourcingom snov amerických pracovníkov, offshoringom ich pracovných miest, otváraním hraníc a posielaním svojich synov a dcér do boja v nekonečných zahraničných vojnách.“ vyhlásil okrem iného Trumpa za hranicu dlhodobej politickej kariéry bývalého viceprezidenta.

Poukázal na protesty proti rasizmu

Trump prehovoril počas svojho prejavu s menom Biden viac ako 40-krát, upozorňuje spravodajský portál BBC a tvrdí, že demokratický prezidentský kandidát na druhej strane Trumpa počas jeho prejavu pri tej istej príležitosti minulý týždeň nezmenoval, hoci nepriamo kritizoval ho.

Americký prezident tiež obvinil Demokratickú stranu z kolapsu Spojených štátov. „Z pohľadu dozadu ľavica nevidí Ameriku ako naj slobodnejší, najspravodlivejší a najvznešenejší národ na Zemi. Namiesto toho vidia zlý národ, ktorý musí byť potrestaný za svoje hriechy.“ deklarovaný.

READ  Obrovský úspech talentovanej Slovenky: Spolupráca s Kardashiankou ... Prezradila nám, ako to išlo!

„Váš hlas rozhodne, či bude chrániť Američanov, ktorí dodržiavajú zákony, alebo dá voľnú ruku násilným anarchistom, agitátorom a zločincom, ktorí ohrozujú našich občanov.“ Trump povedal s odkazom na násilné protesty proti rasovej nespravodlivosti, zatiaľ čo pred Bielym domom stovky demonštrantov Black Lives Matter.

Falošnosť, polopravdy a dezinformácie

Trumpova reč nasledovaná masívnym ohňostrojom obsahovala podľa médií niekoľko lží, polopravdivosti a dezinformácií. Napríklad vedúci Bieleho domu povedal, že Spojené štáty americké majú najnižšiu úmrtnosť COVID-19 v ktorejkoľvek významnej krajine na svete, nie je to však tak, ako je to na zozname 20 najviac postihnutých krajín na svete, vrátane Ruska a Južnej Afriky. alebo Saudská Arábia, je zhruba uprostred a miera úmrtnosti 3,1 na každých 100 potvrdených prípadov.

Počas večera sa rozprávali napríklad Trumpova dcéra Ivanka, poradca Bieleho domu Ja’Ron Smith, Trumpov právnik Rudy Giuliani alebo rodičia americkej Kayla Muellerovej, ktorých zajali a zabili členovia islamského štátu v Sýrii.

Koniec kongresu republikánskej strany otvára desaťtýždňovú bitku pred prezidentskými voľbami, ktoré sú naplánované na 3. novembra. Očakáva sa, že pripravovaná kampaň bude jednou z najškaredších v živej pamäti, píše BBC.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close