Veda

Tu je možné vidieť polárnu žiaru

Horný riadok

Očakáva sa, že polárne žiary budú v nedeľu večer viditeľné v celej Kanade a Severnej Amerike, možno sa rozšíria až na juh k hraniciam Minnesota-Iowa a Južná Dakota v dôsledku účinkov geomagnetickej búrky spôsobenej Slnkom, ktoré dosiahne zenit svojho slnečného cyklu. .

dôležité fakty

Národný úrad pre oceán a atmosféru opatrnosť V nedeľu ráno sa vyskytla „silná“ búrka zo slnečného žiarenia, ktorá zvyčajne Toto sa vyskytuje iba 10-krát počas 11-ročného slnečného cyklu Slnka.

Varovanie vydané v piatok varovalo pred geomagnetickou búrkou G2, ktorá by sa mohla spojiť so strednou slnečnou aktivitou a poskytnúť príležitosť vidieť polárnu žiaru.

Vedci dúfajú, že svetlo objaviť Dážď bude padať v nedeľu a v pondelok v noci pozdĺž kanadskej hranice a častí Montany, Washingtonu, Idaha, Minnesoty, Michiganu a Dakoty a až po centrálnu časť krajiny.

Podľa NOAA možno polárnu žiaru vidieť aj v ďalekých severných častiach Maine a New Yorku, no polárna žiara je extrémne nepredvídateľná.

Získajte textové upozornenia na najnovšie správy Forbes: Spúšťame upozornenia na textové správy, aby ste boli vždy informovaní o najväčších správach, ktoré formujú titulky dňa. Text „Upozornenie“ (201) 335-0739 alebo sa zaregistrujte Tu,

Kedy je najlepší čas vidieť polárnu žiaru?

sú najjasnejšie svetlá bežne vidieť Objavujú sa hodinu alebo dve po polnoci, medzi 22:00 a 2:00, a najlepšie ich vidno mimo mestských svetiel.

hlavné pozadie

Polárna žiara predviedla minulý mesiac oslnivý obraz po tom, čo ich historická geomagnetická búrka zanechala viditeľné vo všetkých 50 štátoch. Búrka, výsledok explózie plazmy zo slnečnej atmosféry, bola NOAA ohodnotená ako „vážna“ a varovala, že by mohla poškodiť satelity, spôsobiť „rozsiahle problémy s napätím“ a potenciálne by mohla spôsobiť prerušenie komunikácie, hoci významné problémy neboli hlásené. . Minulomesačná búrka bola prvým varovaním pred geomagnetickou búrkou takejto veľkosti od januára 2005. NASA odhaduje, že takéto geomagnetické búrky budú pokračovať aj budúci rok. slnečný cyklus 25– cyklus, ktorým Slnko prechádza každých 11 rokov – smeruje k svojmu plánovanému vrcholu v júli 2025.

úžasné fakty

Viac ľudí si minulý mesiac vyhľadalo na Googli výraz „Northern Lights“ ako ktorýkoľvek iný mesiac v histórii. space.comV máji bolo osemkrát viac vyhľadávaní ako v ktoromkoľvek inom mesiaci v histórii Google.

Ďalšie čítanie

forbesPolárna žiara sa môže vrátiť: Tu môžete vidieť Aurora Borealis
forbesPolárna žiara pohlcuje Ameriku od Kalifornie po Floridu – „potenciálna historická udalosť“ (foto)

READ  „Stratené mesto“ v hlbinách Atlantiku sa nepodobá ničomu, čo sme doteraz na Zemi videli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close