Veda

Nová technológia odhaľuje stáročia vládnutia v uzavretých listoch

Keď boli listy listov na písanie starostlivo skrútené, aby sa stali ich vlastnou bezpečnou schránkou, zachraňovali sa staré listy pred štípajúcimi očami.

Prvou etapou ich digitálneho otvárania je skenovanie cieľového papiera pomocou pokrokového röntgenového prístroja. Výsledný trojrozmerný obraz – ako lekársky sken – odhaľuje vnútornú konfiguráciu písmena. Počítač potom analyzuje obraz, aby odstránil záhyby, a takmer zázračne zloží vrstvy na plochý list, ktorý číta ručne písaný text.

Tím preložil jeden z digitálne otvorených listov zo zbierky Brienne. Bol datovaný 31. júla 1697 a odoslaný z francúzskeho Haagu francúzskemu obchodníkovi v Haagu. Ukázalo sa, že išlo o žiadosť o overenú kópiu oznámenia o smrti. V liste sa tiež požadujú „správy o vašom zdraví“.

Ďalšia analýza zbierky Bryan Collection, ktorá bola pridaná k článku, môže obohatiť poštovú sieť nielen v modernej Európe, ale aj v politike, náboženstve, hudbe, dráme a migračných modeloch regiónu.

Okrem toho, že tím oznámil svoju techniku ​​odblokovania listov bez toho, aby došlo k ich poškodeniu, preštudoval 250 000 historických článkov, ktoré vyústili do „prvej systematizácie technik písania kníh“. Vedci a vedci našli 12 foriem uzavretých listov – najkomplexnejších s celkovým tvarom definovaným 12 hranicami – ako aj 64 kategórií, ktoré zahŕňali manipulácie ako zastrčenie, rozparok a preloženie. Tím dal každému záverečnému listu bezpečnostnú známku.

Dr. z King’s College v Londýne. Smith, ktorý prednášal o anglickej literatúre pre rannú modernu, uviedol, že umenie bolo také rozmanité, že zámok človeka mohol slúžiť takmer ako podpis. V jednom liste povedal: „Staňte sa pre vás veľvyslancom a musíte niečo dostať.“

Bez možnosti digitálneho odblokovania písmen vedcom trvalo desaťročie, kým dospeli k záveru, že škótska kráľovná Mária zabezpečila listy svojim súrodencom výrazným špirálovým stehom. Tím povedal, že virtuálne odhalenie mohlo tento pohyb zaznamenať „len za pár dní“.

READ  Helikoptéra NASA odviezla kúsok lietadla Wright Brothers na Mars

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close