Veda

Tu sú ďalšie 2 časy, kedy bude Evansville v ceste totality

EVANSVILLE – Ak ste v pondelok nestihli vidieť úplné zatmenie Slnka v Evansville, nebojte sa: stane sa to znova o 129 rokov.

podľa oboch NASA A zatmenie múdryAž kým sa mesto nedostane na cestu totality 17. októbra 2153, Vtedy sa zatmenie začne nad južným cípom Aljašky a prejde cez veľkú časť Indiany vrátane Indianapolisu, Bloomingtonu, Princetonu a áno, Evansville.

To je určite dlhé čakanie, ale je to o niečo menej ako konečný rozdiel medzi súčtami. Pred pondelkom nastalo posledné úplné zatmenie Slnka nad mestom pred 155 rokmi v roku 1869. Obyvatelia dostanú svoj ďalší podiel Reálna šanca totality v roku 2044Keď cesta pretína americký juh.

Tu je niekoľko informácií o ďalšom zatmení Slnka v Evansville a o tom, ako by svet mohol vyzerať, keď prídu.

Táto zložená snímka siedmich fotografií nasnímaných v pondelok 8. apríla 2024 medzi 12:45 a 14:05 ukazuje priebeh úplného zatmenia Slnka nad Pamätníkom štyroch slobôd v centre mesta Evansville, Indiana. Bola nasnímaná.

2153 úplné zatmenie Slnka

Ak zadáte zemepisnú šírku, dĺžku a nadmorskú výšku Evansville na webovej stránke EclipseWise, ktorú prevádzkuje bývalý astronóm NASA Fred Espenak, tvrdí, že maximálny počet zasiahne mesto okolo 11:08 v ten deň. Mesiac sa na pár minút premení na temnú bodku pred Slnkom a z jeho okrajov sa bude šíriť hriva slabého svetla.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close