Typy extraligy: DVTK Miškovec – HC Košice 2: 7

6.12.2020 20:25
|

V nedeľňajšom zápase 20. kola Tipos extraligy vyhlásili košických hokejistov Miškovec za domácich 7: 2. Maďarský výber prehral štvrtýkrát za sebou.

Tipos Extraliga – 20. kolo:

DVTK Miškovec – HC Košice 2: 7 (0: 3, 1: 3, 1: 1)

Ciele: 33. Egle (Jordan), 50. Egle (Révész, Wehrs) – 6. Mráz (Klhůfek), 17. Réway (Chovan, Demek), 20. Cibák (Chovan, Růžička), 26. Pavlin, 31. Pavlin (Belluš , Vrábeľ), 37. Chovan (Demek), 56. Vrábeľ (Jokeľ, Michalčin).

Vylúčení: 5: 7 na 2 min, navyše Osterberg 10 min za nešportové správanie – Slovák 10 min + DKZ za nešportové správanie, presilovky: 1: 1, oslabenia: 0: 0, rozhodovali: Orolin, Snášel – Ordzovenský, Beniač

Zhromaždenia

DVTK Miškovec: Rýn – Vojtkó, Láda, Születi, Wehrs, D. Kiss, Wolff, Rauhauser – Egle, Vas, Révész – Magosi, Galanisz, Ritó – Jordánsko, Miskolczi, Rokaly – Csányi, Osterberg, Lövei
HC Košice: Sedláček – Baránek, Pavlin, Ružička, Michalčín, Deyl, Slovák, Cibak, Nagy – Chovan, Reaway, Demek – Klhufek, Mráz, Jenys – Jokel, Vrabel, Bellus – Fric, Havrila, Krasnican

Prvá tretina bola pre Košičanov vynikajúca. Skóre otvoril Mráz v 6. min. Pred klaksónom sa presadil Réway a 53 sekúnd pred koncom tretiny pridal tretí zásah hostí Cibák.

V druhej dvadsaťminútovke pokračovali „oceliari“ v dominantnom výkone, keď upravili na štvorgólový rozdiel v 26. min Pavlin, ktorý ľahkou strelou prekonal Rajnu. V 31. min bol na lavičke Vojtkó a hosťom trvalo asi šesť sekúnd, kým využili presilovú hru, opäť sa presadil Pavlin. Domácim sa podarilo okamžite korigovať zásluhou Eglema, ale posledné slovo v prostrednej časti patrilo Košiciam – Chovan zvýšil na 6: 1.

READ  Po rozlúčke s Filipom kráľovná vstupuje do vlády „súmraku“. Čo je pred nami? | Národné správy

V záverečnej tretine sa Miškovcom podarilo pridať druhý gól, keď sa opäť presadil Egle, tentokrát však odpovedali Košice a stanovili skóre Vrábeľ na konečných 7: 2.