šport

Atletico 6 Celtic 0: Okamžitá reakcia na pálčivé problémy

V Glasgowe bola farba tričiek, ktoré nosilo Atletico, pripomienkou neslávne známeho zranenia, ktoré utrpeli proti Celticu v roku 1974 a ktoré ich posunulo k škótskym šampiónom, no v hlavnom meste Španielska to bola farba karty, ktorá mávala smerom k Daisenu. Maida. Ťažká úloha je nemožná.

Už o gól po brilantnom odvrátenom zásahu Antoina Griezmanna inkasovali ďalšie góly od Alvara Morata, ďalší od Griezmanna, perlu od Samuela Diaza Lina, ďalší korker od Morata a posledný úder od Saula.

Nakoniec mali šťastie, že odišli z mesta so šesťgólovou porážkou, pričom Atlético trafilo drevo dvakrát.

Tu sú body rozhovoru z vyučovacej noci pre Brendana Rodgersa a jeho mužov v Madride…

Tie isté staré chyby nedali Celticu žiadnu šancu

Príbeh o priebehu Ligy majstrov Celticu za posledné dve sezóny bol dobrý. Svoje predmety sa učia na vysokej úrovni. Sú čoraz bližšie k výsledku. A väčšina z toho je pravdepodobne pravda.

Problém je v tom, že keď sa stretnete s hráčmi nad vami, je vždy ťažké prekonať medzeru. Chyby sa vkrádajú a sú nevyhnutne potrestané. Opláchnite a opakujte. Tak to tu bolo znova.

Dostať sa do tejto úžasnej katedrály, „postavenej pre futbal“, podľa vlastných slov manažéra Celticu Rodgersa, bola vždy náročná úloha. Atlético tu vyhralo posledných 14 zápasov. Ale aj tak…

Celtic vlastne začal zápas pomerne dobre, držal sa lopty a umlčal kakofóniu, ktorá vítala ich príchod. V priebehu niekoľkých minút si však strelili do nohy ešte raz, dve nedbalé chyby dali domácim darček, ktorý potrebovali.

Joe Hart vyšiel v ústrety rohu bez tlaku, ale rozhodol sa skúsiť naraziť jednou rukou na Ricarda Rickela, ktorý poslal loptu späť do šestnástky.

Callum McGregor bol v ústrety, ale jeho zlá hlavička prepadla na hranici vápna na nohy Griezmanna a Celtic bol zrazu zúfalý.

READ  Po rozlúčke s Filipom kráľovná vstupuje do vlády „súmraku“. Čo je pred nami? | Národné

McGregor a Cameron Carter-Vickers sa vrhli pred jeho strelu, no dotyk stredného obrancu s loptou pomohol Hartovi pri zúfalej prihrávke z kopačky na roh.

Ak si mysleli, že to bude trvať dlhú noc, ešte nevedeli ani polovicu…

Je Meda Red divoká alebo naivná?

Je ťažké byť k útočníkovi príliš kritický, pretože jeho akčný a dôrazný štýl z neho robí takú výhodu. Skutočne, pred zápasom tí, ktorí informovali o Atléticu, hovorili o tom, ako bola španielska strana prekvapená a ohromená výstavou Maidy v Glasgowe.

Keď vyzval Maria Hermosa na uvoľnenú loptu, prišiel zlomok sekundy po obrancovi a chytil ho do čeľuste, lavička Atletica sa unisono zdvihla v animovaných výzvach rozhodcovi Ivanovi Kruslyakovi. Objednajte si ho.

Slovenský funkcionár by vyvolal ďalšie námietky z domova, keď vyprodukoval iba žltú kartu, no o pár minút mu prst zašiel do ucha a nikdy to nebolo pravdepodobné, keď blúdil smerom k obrazovke VAR. Mal by existovať záver.

Rodgers sa snažil obhajovať prípad svojho hráča a horúčkovito sa snažil zabrániť svojim kolegom z Atlética v neprimeranom ovplyvňovaní Whistlera z jeho vlastnej technickej oblasti, no neúspešne.

Aby som bol spravodlivý, hovor bol podľa dnešných štandardov pravdepodobne správny, aj keď zo strany Maidy bol malý úmysel. Ale tá neopatrná noha a tá trocha nevinnosti stáli Celtic opäť na ceste.

Bola to ich tretia červená karta v doterajších dvoch zápasoch Ligy majstrov. Musia zlepšiť svoju disciplínu, ak si chcú dať šancu bojovať.

Keď sme u toho…

Chili Luis Palma platí cenu

Rodgers pred týmto zápasom povedal, že na úrovni Ligy majstrov je 95 percent málo. Teraz však pocestuje do Ríma s ochudobneným tímom, kde bude čeliť Laziu, pričom Luiz Palma sa pripojí k Maedovi na zozname suspendovaných hráčov.

READ  Perspektívy európskeho chmeľu: Petteri Nurmi končí silný týždeň s GWG

Napriek tomu, že Maida mala červenú za poctivý pokus o zisk lopty, Palmovej rezervácii sa dalo úplne vyhnúť, pretože napomínal rozhodcu po faule Liama ​​Scalesa na Axela Witzela.

V Hondurase ste mohli vidieť narastajúcu frustráciu, keď proti nemu zaznelo niekoľko diskutabilných výziev, no napriek tomu bolo dosť odvahy dať úradníkovi najavo svoju nespokojnosť aspoň po tretíkrát. Mal toho zjavne dosť a Palma na to doplatila.

Rodgersov systém sa zrúti s prepúšťaním

Rodgers povedal, že formácia jeho tímu bude kľúčová, ak si chce zabezpečiť výsledok, ale individuálne chyby podkopali jeho formáciu a po vylúčení Maedu bol nútený prejsť na 4-3-2.

Úprimne k zostávajúcim hráčom Celticu si odpracovali ponožky a snažili sa súťažiť čo najlepšie. Spravodlivo po predchádzajúcej chybe Harta urobil niekoľko dobrých zastávok, ako hra pokračovala.

Nevieme, či by Rodgersov herný plán priniesol lepší výsledok – alebo aspoň udržal skóre nižšie – aj keď väčšinu večera hrali o muža. Vyplňte.

Niekedy stačí zdvihnúť ruky

Pre fanúšikov Celticu bude útechou, keď zvážia kvalitu hráčov, ktorí ich postavili na mušku, ale občas treba priznať aj súperovi a v Griezmannovi má Atletico nepochybne kvalitu. O finančnej situácii Celticu sa môže len snívať.

Jeho druhým gólom v noci bola lekcia predátorských inštinktov a smrtiaci finiš. Opäť to však bola slabá defenzívna hlavička Celticu – tentoraz Alastaira Johnstona –, vďaka ktorej lopta perfektne pristála na nožnici.

Griezmann bol šťastný v oboch týchto zápasoch, aj keď nie pre priaznivcov Celticu. Hráči Celticu budú vedieť, že boli v prítomnosti génia a to je pozícia, ktorú chcú.

Minúty po sekunde bol vylúčený, ale akákoľvek predstava, že išlo o milosrdný zákrok, bola vyvrátená o minúty neskôr, keď jeden z náhradníkov Atlética, Diaz Lino, zakrútil nezadržateľnú strelu do horného rohu z pravého rohu ihriska.

READ  Austrálsky deň otvorených dverí 14: Titul číslo deväť pre Novaka Djokoviča

Piaty pridal Morata počas oznamu priaznivcom Celticu na ich miestach po záverečnom hvizde.

Prinajmenšom títo fanúšikovia vynechali šiesty zápas, Saul prehral druhý pokus po únavnom bránení Keltov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close