šport

Kto boli rodičia Matthewa Neesa, Miroslava a Michaely Neesových? Aká je ich národnosť?

Matthew Nice je vychádzajúcou hokejovou hviezdou v Spojených štátoch a jeho rodičia, Miroslav a Michaela Nice, boli dôležitou súčasťou jeho cesty. Kniesovci emigrovali do Spojených štátov zo Slovenska ešte pred narodením Matthewa, vďaka čomu mali slovenský pôvod.

Miroslav a Mikaela Niceovi vštípili Matthewovi lásku k športu už v mladom veku a odvtedy sa mu venuje. Matúšov otec Miroslav je skúsený hokejista a od detstva trénuje svojho syna.

Kniesovci si zachovávajú vzťah k svojim slovenským koreňom. Matúš hovorí plynule po slovensky a týmto jazykom sa rozpráva so svojimi starými rodičmi, ktorí stále žijú na Slovensku. Miroslav a Mikaela vštepovali do svojich rodín slovenské dedičstvo a kultúru, pretože naďalej oslavujú svoje dedičstvo.

Matthewova láska k ľadovému hokeju vzrástla počas života v Arizone, kde sa stal fanúšikom Arizona Coyotes. Predtým hral za Arizona Bobcats, predtým v USHL a teraz v NCAA.

Matthew Niese: Vychádzajúca hviezda amerického ľadového hokeja

Matthew Niese momentálne hrá za University of Minnesota v NCAA. Nice, narodený 17. októbra 2002, sa presadil v United States Hockey League (USHL) s Tri-City Storm, kde zaznamenal 31 gólov a 56 asistencií v 90 zápasoch počas dvoch sezón.

Knies začal svoju vysokoškolskú kariéru v Minnesote Golden Gophers v rokoch 2021-22, kde skončil tretí v tíme a prvý medzi nováčikmi s 27 bodmi za 10 gólov a 17 asistencií v 29 zápasoch. Bol jednomyseľne vymenovaný do tímu Big Ten All-Freshman Team a za svoju vynikajúcu sezónu sa stal finalistom Big Ten Freshman of the Year.

Matthew Nice bol vybraný v druhom kole, celkovo 57., Toronto Maple Leafs vo vstupnom drafte NHL 2021. Knies neskôr reprezentoval Spojené štáty na Majstrovstvách sveta juniorov v ľadovom hokeji v roku 2022 a objavil sa v jednej hre predtým, ako bol turnaj zrušený z dôvodu pandémie Covid-19.

READ  Mubadala Tennis: Andy Murray, Emma Radukanu First Day Action

13. januára 2022 bol Knies menovaný do súpisky tímu USA, aby reprezentoval Spojené štáty na Zimných olympijských hrách v roku 2022. Pre mladého hráča je to pozoruhodný úspech a dôkaz jeho talentu a tvrdej práce.

Úspech Matthewa Niceho na univerzitnej a medzinárodnej scéne hovorí o jeho potenciáli hráča NHL a fanúšikovia budú nepochybne jeho kariéru sledovať s veľkým záujmom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close