dnes 07:00
|

Bostonskí hokejisti postúpili do semifinále play-off NHL na východnej konferencii. V piatom zápase 1. kola v Toronte porazili Carolina 2: 1 a v sérii 4: 1 uspeli.

Rovnakým spôsobom sa postupovalo aj v Tampa Bay, ktorý tiež dostal pomoc Erika Černáka po predĺžení zvíťazil nad Columbusom 5: 4.

Montreal porazil Philadelphiu 5: 3 a znížil sériu na 2: 3. Na západnej konferencii v Edmontone, Colorado triumfoval nad Arizonou 7: 1 a postúpil do série 4: 1. Na pokraji vypadnutia stratili obrancovia Stanley Cupu zo St. Louis Vancouver 3: 4 a v sérii 2: 3.

Tampa hral v 50. minúte 2: 4, ale podarilo sa jej vyrovnať av šiestej minúte predĺženia sa jej Biumden Point rozhodol zvíťaziť. Slovenský obranca Černák odohral celkom 22:09 minút a okrem asistencie strelil aj dva zásahy a tri blokované strely.

O víťazstve Bostonu sa v druhom období rozhodli ciele Davida Krejčího a Patrice Bergerona. Slovenský brankár Jaroslav Halák chytený v góle Bruins 23 z 24 rán, mal 95,8-percentnú úspešnosť. Obranca a kapitán Zdeno Chara hral dlhšie ako 20 minút, zablokoval jeden výstrel.

Montreal zostal v hre bez akýchkoľvek bodov Tomáš Tatar, jedným z hrdinov Canadiens bola dvoj gólová Joel Armia. Slovenský útočník dokončil na ľade 17:23 minút, nastrelil tri strely, štyri zásahy a jeden blokovaný zásah.

1. kolo play-off NHL:

Tampa Bay – Columbus 5: 4 pp (2: 1, 0: 2, 2: 1 – 1: 0)

Ciele: 6. Johnson (Černák, Cirelli), 7. Coleman (Bogosian), 53. Shattenkirk (Point, Kučerov), 59. Cirelli (Point, Kučerov), 66. Point (Kučerov) – 12. Foligno (Wennberg, Atkinson), 30. Stenlund (Jones, Atkinson), 40. Wennberg (Gavrikov, Foligno), 50. Bjorkstrand (Dubois, Gavrikov)

brankári: Vasilevsky – Korpisalo. strely: 25 – 41.

READ  10 vecí, ktoré zmenili svet od poslednej hry na Camp Nou

konečný výsledok série 4: 1/

/Černák (TBL) 0 + 1, 22:09 min, 2 zásahy, 3 blokované strely /

Boston – Carolina 2: 1 (0: 1, 2: 0, 0: 0)

Ciele: 36. Krajčír (Pastrňák, Bergeron), 40. Bergeron (Pastrňák, Krejčí) – 10. Fleury (Aho, Martinook)

brankári: Halák – Mrázek. strely: 27 – 24.

/Chara 20:21 min, 1 blokovaný výstrel – Halák pokrýva 23 z 24 záberov (oba BOS) /

Šport.sk

Prečítajte si tiež

Philadelphia – Montreal 3: 5 (0: 1, 2: 2, 1: 2)

Ciele: 23. Voracek (Giroux, Provorov), 27. Voracek (Giroux, Couturier), 51. Farabee (Voracek, Couturier) – 3. Armia (Ouellet, Kulak), 31. Armia (Kulak), 32. Gallagher (Suzuki, Drouin) ), 51. Suzuki (Drouin), 60. Danault (Lehkonen)

brankári: Hart – Cena. strely: 29 – 33.

/ séria 3: 2/

/Tatar (MTL) 17:23 min, 3 strely, 4 zásahy, 1 blokovaný záber /

Colorado – Arizona 7: 1 (3: 0, 3: 0, 1: 1)

Ciele: 5. Kadri (Landeskog, MacKinnon), 9. Girard (Burakovsky, Compher), 19. Kadri (Burakovsky, Donskoi), 30. MacKinnon (Rantanen), 31. MacKinnon (Rantanen, Makar), 39. Zadorov (MacKinnon, Landeskog) ), 56. Compher (Nieto) – 47. Keller (Demers, Stepan)

brankári: Grubauer – Kuemper (z 3. tretiny Raant). strely: 36 (6. v 3. období) – 24.

Louis – Vancouver 3: 4 (2: 1, 1: 3, 0: 0)

Ciele: 16. Schenn (Sundqvist), 20. O’Reilly (Blais, Dunn), 26. Sanford (Thomas, Bozak) – 14. Motte, 32. Miller (Virtanen), 37. Virtanen (Miller, Pettersson), 39. Motte (Sutter, Stecher)

brankári: Allen – Markstrom. strely: 39 – 30.