šport

Harriet Dart sa rozplakala, keď sa Veľká Británia zrútila z Fed Cupu na Slovensko

  • Veľká Británia vypadla z Fed Cupu po zahanbujúcej prehre 3:1 so Slovenskom
  • Harriet Dart prehrala s Annou Karolínou Schmidtlovou 5:7 3:6.
  • 23-ročného hráča museli po prehre utešovať jeho spoluhráči
  • Heather Watson dala Británii nádej výhrou 6-0 7-5 nad Rebeccou Šramkovou.

Emotívnu Harriet Dart museli utešovať spoluhráči po tom, čo Veľká Británia nedokázala zabrániť miss v poslednom týždni nového Fed Cupu.

Zverenci Anne Keothavong prehrali so Slovenskom 3:1 a zorganizovali v apríli jamboree v hodnote 13,8 milióna libier, pričom ich osud spečatil Dartova prehra 7:5 6:3 s hráčkou nerozhodného výsledku Annou Karolínou Schmidtlovou.

Skôr Heather Watsonová ich prenasledovala a porazila náhradníčku Rebeccu Šramkovú, pretože bohato obsadená britská strana nedokázala vidieť zjavnú možnosť, že by mohla byť neskoro striedajúcou hráčkou domácich.

GB prehrala so Slovenskom 3-1 po Dartovej prehre 5-7 3-6 s Annou Karolínou Schmidlovou.
Prehra so Slovenskom znamená, že Veľká Británia nebude v budúcotýždňovom finále Fed Cupu

Odhliadnuc od týchto rozpakov, nedostupnosť Joea Kontu a pretrvávajúca absencia elitných hráčov v GB nie je žiadna hanba proti tradične silnému národu. Dartovi sa rozhodne nedalo nič vyčítať a obdivuhodne bojoval v oboch svojich zápasoch na povrchu, s ktorým nemal žiadne skúsenosti.

Británia preto vynechá nové 12-národné finále, ktoré sa bude hrať v Budapešti, namiesto toho v ten istý týždeň postúpi do play-off o zostup.

Ako vždy, britský tím, platený Lawn Tennis Association a podporovaný širokou škálou mediálneho personálu, dorazil na turnaj do zahraničia, ale to im nestačilo na to, aby získali informácie o sobotňajšej opozícii.

Watsonová po svojom zápase priznala, že až necelú hodinu pred zápasom mala „absolútne nulovú predstavu“, že nastane zmena v tom, komu bude čeliť.

Heather Watson udržala Veľkú Britániu na turnaji výhrou 6-0 7-5 nad Rebeccou Šramkovou.
Watsonová až do niekoľkých minút pred zápasom nevedela, že hrá súperku Smaragovú (vľavo).

Slovenská jednička Viktória Kužmová, ktorej bolo začiatkom týždňa zle, sa musela stiahnuť a povedala, že tlačovú konferenciu usporiada na obed, neobvykle o 15:00.

Hoci to médiá vedeli, správa sa k tímu nedostala a Watson hľadal informácie o nevypovedanej Šrámakovej.

READ  Ange Postgoglo a 27-ročný keltský Ibrax Derby čašník môžu skončiť

„Osobne som sa dozvedel o tretej na päť, že dnes hrám s Rebeccou,“ povedal Watson. Pamätám si, že som sledoval čas a išiel som priamo na YouTube, aby som si pozrel jej videá.

Watson si namiesto zranenia súpera musel pozrieť videá na YouTube

„Je to veľmi stresujúce, pretože celé dopoludnie sa jej (Kuzmovej) neustále pýtam, ako hrá, rozprávam sa s Harriet o tom, kde by som mal podľa nej slúžiť a podobne.

„Nikdy som s ňou (Srámkovou) nehral, ​​ani som ju nevidel hrať, má dobré umiestnenie, nie je to ľahké, keď hráte, majú silný tím.“

Nakoniec na tom nezáležalo, pretože Watson od piatku podal oveľa lepší výkon, aby zdolal menšieho súpera. Napriek tomu, keď ani základy nie sú riadne pokryté, opäť to vyvoláva otázky o tom, ako LTA nalieva zdroje do prepracovaných produkcií sociálnych médií.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close