Španielsko a Portugalsko sú na vysokej úrovni 0: 0, čo je takmer o 15 000 viac ako Madrid

Madrid 5. júna (AB) sledovalo takmer 15 000 fanúšikov, keď Španielsko a Portugalsko zvíťazili nad Madridom 0: 0 v horúcom zápase o európsky šampionát, ktorý prilákal najväčší dav na akékoľvek podujatie v Španielsku od začiatku epidémie korónového vírusu.

Vo sviatočnej atmosfére, aká sa na futbalových zápasoch v krajine nevidí už viac ako rok, 14 743 fanúšikov skandovalo a mávalo vlajkami na štadióne Wanda Metropolitano a zakričalo zakaždým, keď sa portugalský gigant Cristiano Ronaldo dotkol lopty.

Na ďalších podujatiach a turnajoch po celom Španielsku, vrátane májového tenisového turnaja Madrid Open, bol malý zástup. Na niektoré futbalové zápasy španielskej ligy nemalo na konci sezóny povolený vstup viac ako 5 000 fanúšikov v oblastiach s vysokou kontrolou epidémie.

Fanúšikovia boli naposledy prijatí do klubu Wanda Metropolitano z Atletica Madrid počas zápasu španielskej ligy v marci 2020.

Španielsko je jednou z najviac postihnutých krajín a jeho očkovacia kampaň nabrala na sile iba nedávno.

„Bolo to nádherné,“ povedal Španiel Pablo Sarabia.

„Fanúšikovia sú dôležitou súčasťou futbalu. Hrať v prázdnych arénach bolo čudné. Dav, ktorý sa vracia s nami, je úžasný. “

Španielski predstavitelia pôvodne uviedli, že štadión s kapacitou 68 000 môže naplniť až 30% – viac ako 20 000, ale potom sa celkový počet fanúšikov znížil na 15 000 na základe pokynov zdravotníckych pracovníkov.

Španielsky národný tím, ktorý vo Wande Metropolitano zvíťazil nad Rumunskom 5: 0, aby sa kvalifikoval na Euro 2020, od novembra 2019 nehral pred vlastnými fanúšikmi.

Ramon Moya, 28-ročný fanúšik Barcelony žijúci v Madride, uviedol: „Je čas, aby začali fanúšikov vracať na štadióny.

„Táto kríza trvá už dlho a ľudia sa musia začať vracať do svojich bežných životov.“

READ  Iný rok, ten istý scenár, aký porazila Kanada vo svetových juniorkách

V piatok prichádzali fanúšikovia s rôznymi časovými bodmi a tí museli neustále nosiť masky. Na tribúnach nebolo dovolené fajčiť, jesť a piť a bolo potrebné rešpektovať sociálnu vzdialenosť na štadióne.

Niekoľko stoviek portugalských fanúšikov počulo hlasno skoro v metropole Wanda. Keď niekdajšia hviezda Realu Madrid Ronaldo prvýkrát nastúpila na ihrisko, boli fanatici a na zdravie zmiešané – všetko nahlas.

Tridsaťšesťročný útočník bol iba šesť gólov od vyrovnania rekordu všetkých čias v mužskej reprezentácii. Bývalý iránsky útočník Ali Day drží rekord 109 gólov, jediný mužský futbalista prekročil hranicu 100 gólov. Najlepšia šanca Ronalda v piatok na skórovanie bola v 67. min.

Bol to väčšinou hluchý zápas, žiadny tím si nevytváral viac gólových šancí. V druhom polčase bolo viac akcií, ale nikto nedokázal využiť ich šance.

V 22. minúte umožnil Jose Fonde Portugalsku gól, ktorý obranca zneužil skôr, ako mohol tečovať loptu do siete. V druhom polčase zahodil šance Španielska Alvaro Morata, ktorý si do brejku trafil brvno.

Obranca Aimerik Laporte debutoval za Španielsko po tom, čo hral za francúzske mládežnícke tímy.

„Neboli sme výsledkom, ktorý sme chceli, ale niektoré veci sme zvládli lepšie,“ uviedol Laborde.

„Portugalsko je skvelý tím, má skvelých hráčov. Je to dobrý horúci zápas, veľmi nám pomáha.“

Záverečný prípravný zápas Španielska na Euro 2020 sa uskutoční v utorok proti Litve na štadióne Putarke v Leganse pred Madridom. Úradujúci majstri Európy Portugalsko v stredu hostí Izrael, aby zatvorilo svoje výrobky.

Portugalsko bude hrať tvrdú skupinu F vrátane Nemecka, Francúzska a Maďarska, ktoré zvíťazili nad Cyprom 1: 0.

Španielsko je v skupine E so Švédskom, Poľskom a Slovenskom.

Pred zápasom si hráči oboch tímov zapózovali pri fotografii v tričkách, ktorá propaguje spoločné úsilie Portugalska a Španielska o usporiadanie majstrovstiev sveta 2030. Najvyšší vládni predstavitelia oboch krajín boli pri zemi a podpísali zmluvu o dražbe.

READ  Emma Radukanu v prvom zápase po US Open padla do Indie

Začlenenie Talianska

Taliansko predviedlo sľubné vystúpenie v poslednom prípravnom zápase pred ME 2020, 4: 0 proti Českej republike.

Ciro Immobile poskytol taliansky otvárač v 23., keď Lazio kontroloval uvoľnenú loptu dopredu a pálil pravou nohou. Niccol Barella zdvojnásobil vedenie strelou tri minúty do polčasu, než sa odrazil od obrancu a našiel sieť.

Imobilný Lorenzo Inzine skončil na 66. mieste na 66. mieste, kým Dominico Ferrari pridal štvrté miesto.

Taliansko Roberta Manciniho sa na Euro 2020 stretne v skupine A so Švajčiarskom, Tureckom a Walesom.

Giacomo Raspadori debutoval za Taliansko, zatiaľ čo 21-ročný Sasuolo sa presadil ako náhradník.

Česko je v skupine D s Anglickom, Chorvátskom a Škótskom.

Fínsko prehralo s Estónskom 1: 0 predtým, ako hralo v skupine B proti Belgicku, Dánsku a Rusku.

Severné Macedónsko zvíťazilo nad Kazachstanom 4: 0, keď sa v skupine C pripravovalo na súboj s Rakúskom, Holandskom a Ukrajinou.

V tímoch, ktoré nehrajú na Euro 2020, zvíťazilo Slovinsko nad Gibraltárom 6: 0, Kosovo nad Maltou 2: 1, Lotyšsko nad Litvou 3: 1 a Island s Faerskými ostrovmi 1: 0. (AP) APA APA

Zrieknutie sa zodpovednosti: – Tento príbeh nebol upravený zamestnancami Outlooku a bol automaticky vygenerovaný z informačných kanálov spravodajských agentúr. Zdroj: PTI