šport

Rafael Nadal sa vráti do grandslamového tenisu na Australian Open, informovali organizátori

Rafael Nadal sa vráti do grandslamového tenisu na Australian Open 2024, oznámil turnajový riaditeľ Craig Tiley.

Tento 37-ročný hráč bol vylúčený z hry počas ročníka 2023 v Melbourne pre zranenie ohýbača bedrového kĺbu, ktoré utrpel počas prehry s Mackenzie McDonaldom v druhom kole.

Začiatkom tohto roka Nadal oznámil, že vynechá French Open, kde vyhral 14 z 22 veľkých titulov, pretože podstúpil operáciu.

Jeho nečinnosť spôsobila, že Španiel skĺzol na 240. miesto na svete, ale Nadal sa môže spoľahnúť na chránené umiestnenie pre prvý grandslamový turnaj kalendára 2024.

Výkonný riaditeľ Tennis Australia Tiley v rozhovore pre austrálsku raňajkovú televíznu reláciu The Today Show povedal: „Tu môžeme exkluzívne prezradiť, že Rafa sa vráti.

„Väčšinu roka je mimo a rozhovory s ním v posledných dňoch potvrdili, že sa vráti, čo nás veľmi teší, že sme sa stali šampiónom v roku 2022. To je fantastické.“

Tiley tiež prezradila, že si cestu prerazia „niektorí velikáni“, vrátane bývalých šampiónok v ženskej dvojhre Naomi Osaka, Caroline Wozniacki a Angelique Gerber.

„Vítame ich – a ich rodiny – späť v Melbourne s otvorenou náručou a nemôžeme sa dočkať, čo prinesie ich ďalšia kapitola,“ dodal.

Domáci favorit Nick Kyrgios, ktorý v roku 2023 pre zranenia odohral iba jeden zápas na ATP Tour, sa vrátil do tréningu a je presvedčený, že bude fit pre Melbourne, pričom Thiele povedal, že „robí všetko, čo je v jeho silách, aby sa vrátil do svojho najlepšieho výkonu“.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close