USA predbehli Maďarsko, Kanada je na čele Slovinska vo svetovom hokejovom rebríčku

Vydavateľstvo14. mája 2023, 14:032 minúty čítania

DAMPIRE, Fínsko – Spojené štáty americké porazili v nedeľu prvé víťazstvo v Maďarsku 7:1 a pripísali si tak druhé víťazstvo na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji.

Kanada musela urobiť to isté na ceste k výhre 5:2 nad Slovinskom, druhým novo povýšeným tímom z prvej divízie.

Nick Bonino Rocco Grimaldi zaznamenal gól a dve asistencie pre Američanov v zápase A-skupiny v Nokia Arene v Tampere.

Američania Alex Tuch A Bonino nadviazal na gól Istvana Sofrona, aby USA viedli v úvodnej tretine 2:1.

Bonino pridal svoj druhý zápas v presilovej hre a Cutter Gauthier zvýšil na 4:1 strelou medzi chrániče brankára Dominiqua Horvatha.

Connor MackeySkóre zavŕšili Grimaldi a Luke Duch po góle v tretej tretine.

Mackenzie Weigar Gól a dve asistencie v druhom zápase o tri body za Calgary Flames Obranca, Michael Garcon a Jack McBain V drese Kanady zaznamenal gól a asistenciu.

Gól Jana Troska posunul Slovinsko do vedenia v B-skupine v hlavnom meste Lotyšska Rige.

Garcon strelou zápästím vyrovnal na 1:13 do druhej tretiny. Pierre-Oliver Joseph Kanada vedie 2:1 Milan Lučič Zdvojnásobil výhodu presilovej hry.

Weiger a McBain dostali po jednom do tretice a Trosk urobil druhý, aby znížil manko na 5:2.

Budúci pondelok budú USA čeliť Nemecku, zatiaľ čo Kanada bude čeliť Slovensku.

Vo zvyšných nedeľňajších zápasoch sa Francúzsko v A-skupine postaví proti Dánsku, Švédsko proti Rakúsku, Švajčiarsko proti Nórsku a Česko proti Kazachstanu v B-skupine.