šport

Individuálny tréner sa musí plne sústrediť na postup Írska do play-off na majstrovstvách sveta

Podľa každého merateľného meradla, Ženský futbal je na vzostupeA medzi mnohými príjemcami je írsky medzinárodný reprezentant Jamie Finn.

Pred 10 alebo 20 rokmi by sa možnosť presťahovať sa cez vodu do klubu birminghamského formátu zdala podstatne menej atraktívna ako teraz.

Iba futbalisti na vrchole anglického futbalového rebríčka môžu zarábať peniaze, ktoré menia život, ale potenciál rastu sa zvyšuje.

Najmä v Británii sa športu darí ako nikdy predtým a nedávny úspech Anglicka v eure je odrazom tohto pokroku a dôvodom, prečo bude stúpajúci trend pravdepodobne pokračovať.

Od sezóny 2018-19 sa ženská superliga opísala tak, že má „Profesionálna pozícia na plný úväzok“.

Ide nepochybne o významný skok od úvodnej kampane v roku 2011, kedy boli tímy v najvyššej súťaži väčšinou poloprofesionálne.

Súčasné pravidlá navyše vyžadujú, aby tímy splnili určité kritériá, ako je profesionálny status, aby sa mohli prihlásiť do WSL zo šampionátu, čo viedlo k rozšíreniu mnohých strán na druhom stupni. Nenechajte si ujsť propagáciu.

To, že je WSL „profesionálna“, však neznamená, že hráči zarábajú milióny alebo že ich zárobky sú porovnateľné s mužmi v Premier League.

Ako hovorí novinárka a autorka Suzy Wrack 42 Začiatkom tohto roka: „Pojem „profesionál“ voľne používa FA a iní.

„Napríklad, keď vyhlásite ženskú superligu za plne profesionálnu, verím, že tým, že to poviete, sa to do určitej miery stane pravdou, pretože záujem sponzorov stúpa. Potom štandardne prichádza do hry viac peňazí a vy môže to urobiť profesionálnejšie.

„Ale rozdiel medzi mzdami ako Bernille Harder a Sam Kerr v Chelsea a mzdami, ktoré zarábajú hráči Birminghamu a Leicestru City na konci ligy.“ [is considerable].

„A nie sme v bode, keď sa na to ženy pozerajú ako na celoživotnú kariéru – kde keď odídu do dôchodku, nebudú musieť ísť a nájsť si inú prácu, nepotrebujú plán B.

READ  Hviezda Arsenalu Ian Wright oznámil pôsobivú výhru Anglicka 8:0

„Sme veľmi ďaleko od hry, v ktorej môžu ľudia naďalej žiť na konci ligy alebo v šampionáte a stále je čo robiť.

„Pokiaľ ide o ženskú superligu, vidíte hráčku na spodnom konci ligovej tabuľky alebo v strede ligovej tabuľky a 90 % času má zmluvu na jeden rok.

„Takže každý rok máte hráčov, ktorí môžu odísť do iného mesta, do iného klubu a vy sa spoliehate na to, či si ich klub udrží.“

Fín je jedným z mnohých írskych futbalistov, ktorí v posledných rokoch skúšali šťastie v Anglicku.

Ako už bolo spomenuté vyššie, hoci WSL a Championship nie sú dokonalé, obe sú stále pred ženskou národnou ligou v Írsku, kde Fínka odohrala niekoľko sezón so Shelbourne, kým sa pred rokom pripojila k Birminghamu.

Na otázku, ako môže krátkodobo zlepšiť domácu hru, 24-ročný mladík odpovedá: „Rád by si sa raz dostal aspoň na poloprofesionálnu úroveň. Je zrejmé, že to musíte urobiť úplne profesionálne [eventually]. Problémom sú peniaze, ale myslím si, že hráči sú na to, aby sa dostali na profesionálnu úroveň. Očividne to milujú a keď som bol v lige, vidíte, že hráči milujú túto úroveň profesionality. Ale myslím si, že ide len o peniaze.“

Uvažovala by niekedy o návrate do klubu Shelbourne, do ktorého akadémie pôvodne vstúpila vo veku 13 rokov?

„Videl som tweet, ktorý hovoril, že som v stovke, niečo pre Shelbourna,“ hovorí. „Rád by som to videl na 150. Ale je jasné, že chcem byť v profesionálnom prostredí čo najviac.“

Prvé víťazstvo troch levov vo veľkej súťaži vlani v júli už znamená značný rozdiel.

„Dokonca aj v našej lige a ženskej superlige sa davy zvýšili. Vraj sú slušní, no pribúdajú čoraz viac. A hrať na mužskom poli je pre niektoré tímy plus.

READ  Zoznámte sa so 16 mužskými kvalifikáciami jednotlivcov

Keď prejde z amatéra na profesionála, v tomto novom prostredí môže len zlepšiť svoju hru.

„Keď som bol doma, tiež som pracoval. Očividne nepracujem [now]. Doma som bol osobný tréner. Takže sa teraz plne sústredíme na futbal.

Čo sú zač?
Naozaj sa to páči?

Vzácne informácie o najväčších menách tohto športu od spisovateľov, ktorí ich poznajú najlepšie. opýtať sa Za čiarami internet.

Stať sa členom

„Máme voľné dni na oddych a regeneráciu. A potom samozrejme videoanalýza, jeden na jedného s vaším manažérom a trénerom. Technické stretnutia jeden na jedného a podobné veci [differentiate it from non-professional level].“

Na ceste sa vyskytli neúspechy, najmä minuloročné vyradenie z WSL. Fín však v Birminghame celkovo vinu odmietol. V lete podpíšeme novú ročnú zmluvuAj keď v tejto sezóne pravidelne nastupoval za prvý tím, tí sa snažia zabezpečiť návrat najvyššej triedy na prvý pokus.

„Samozrejme, v minulej sezóne bolo ťažké adaptovať sa na jednu z najlepších líg. Žiaľ, zostúpili sme. Teraz v tejto sezóne v Majstrovstvách žien si myslím, že naozaj chceme napredovať a postúpiť. Začali sme dobre a teraz máme aby to pokračovalo.

„Myslím si, že ženský šampionát je tiež veľmi konkurencieschopný. Bude to ťažké. Myslím si, že to bude otvorené pre dva tímy, ktoré to môžu potiahnuť.

„Budeme viac na lopte.“ [compared to the WSL] A podľa toho sa musíme prispôsobiť. Minulý rok sme neboli veľmi agresívni s loptou, skôr sme bránili.

Fínov postup je evidentný aj z jeho zvýšenej viditeľnosti v írskom tíme. S 13 zápasmi na konte je stále jedným z najmenej skúsených členov tímu.

Fín však okrem bitiek 11:0 a 9:0 proti Gruzínsku a finále proti Slovensku, v ktorom bol suspendovaný, nastúpil na každý druhý zápas v írskej kvalifikácii na MS a bude odvolaný. Budúci týždeň play off proti Rakúsku alebo Škótsku.

READ  HK Nitra poskočil z prvého na tretie miesto v slovenskej hokejovej Premier League

Pomoc tímu kvalifikovať sa na ich prvý veľký turnaj bude ďalším významným míľnikom v rastúcej kariére mladého hráča.

„Už predtým sme si hovorili, že keď som vyrastal, vždy som si predstavoval, že budem hrať na majstrovstvách sveta za vašu krajinu. To by bolo úžasné. Myslím, že všetky dievčatá sú na tom rovnako, tak im držím palce, aby to zvládli.

Pokračuje: „Povedali, že to bolo ako koncert [for the recent Scotland-Ireland men’s international]. Pozeral som to a atmosféra bola úžasná. Uvidíme, či to bude v Hamptons alebo Rakúsku, a pôjdeme von a pokúsime sa vyhrať.

„Myslím si, že tento tím je prispôsobený na hranie na veľkých štadiónoch, veľkú atmosféru, veľké davy ľudí a myslím si, že sme sa dobre adaptovali. Musíme však kontrolovať to, čo môžeme ovládať, čiže my sami.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close