šport

Prvých päť obľúbených krajín, ktoré vyhrali UEFA Euro U-21 2023

Nemecko sa snaží brániť svoju korunu

Euro U-21 pre mužov je dvojročné medzinárodné majstrovstvá vo futbale mládeže, ktoré organizuje UEFA. Celkovo hrá finále 16 tímov a zúčastniť sa môžu iba hráči narodení 1. januára 2000 alebo neskôr. UEFA Euro U-21 2023 sa blíži k vyraďovacej fáze.

Národy hľadajúce slávu U-21 Tu je päť najlepších favoritov na víťazstvo na UEFA Euro U-21 2023.

5. Taliansko U-21

Jediná krajina, ktorá vyhrala tri tituly v rade a zdieľa celkový rekord piatich so Španielskom. V Taliansku nechýbali senzácie s Wilfriedom Gnondom, Edoardom Bovom, Destiny Udogim a Sandrom Donalim. V tejto skupinovej fáze prejde Taliansko, ak sa vyhne porážke a Švajčiarsko bez víťazstva.

Vo svojich kádroch už majú etablovaných hráčov prvého tímu alebo budúcich talentov, ale musia dostať svoju hru A do vyraďovacej fázy. Dobre si počínali v kvalifikácii UEFA Euro U-21 2023, kde vyhrali sedem z 10 zápasov a ďalšie tri remizovali.

4. Nemecko U-21

Obhajca titulu Nemecko sa bude snažiť udržať si svoju korunu po víťazstve v Ľubľane pred dvoma rokmi, pričom bývalý absolvent akadémie Manchestru City Lucas Nmecha strelil jediný gól vo finále proti Portugalsku. Tím vyrovnal taliansky rekord v roku 2021 a dostal sa do finále na treťom turnaji za sebou.

Tento rok sa však ocitli v baráži o druhé miesto, na body ťahané Izraelom a Českom. Nemecko potrebuje vyhrať a Česko prehrať v poslednom zápase skupinovej fázy Euro U-21 2023. Ak áno, Nemecko a Izrael by boli na druhom mieste v celkovom rozdiele gólov, potom v celkových cieľoch, potom v bodoch za reguláciu a potom v koeficientoch.

3. Francúzsko U-21

Keď už hovoríme o tom, že ide o spojkový tím, od zavedenia okruhu sa nedostali zo skupinovej fázy v štyroch kvalifikáciách. Je neuveriteľné, že Francúzsko vyhralo Euro U-21 iba raz, v roku 1988. Ale tentoraz sa to všetko môže zmeniť, keď zamieria do Rumunska a Gruzínska s vážnou palebnou silou.

READ  Nemecko a Kanada zvíťazili nad Slovenskom v rozstrele na Svete ľadového hokeja | hra

Khephren Thuram, Enzo Le Fee a Michael Olise poskytujú skvelý talent, kreatívnu hviezdu a oslnivú improvizáciu. Nielenže majú hviezdny útočný stred poľa, útočný rodokmeň poskytujú Loic Bate, Amin Khouri a Ryan Sergi, ktorí nedávno zažiarili za Sevillu vo finále Európskej ligy.

Všetky tieto mená stačia na to, aby sa stali jedným zo štyroch semifinalistov na Euro U-21 2023 a tentoraz by si mohli ísť po trofej, ktorá im tak dlho unikala.

2. Anglicko U-21

Young Three Lions sa kvalifikovali do svojho deviateho po sebe idúceho finále, všetko od prechodu na nepárne čísla v roku 2007. Pred prehrou 2:1 so Slovinskom vo svojom poslednom skupinovom zápase v júni mali hviezdnu bilanciu. 13, 2022, čím sa skončila rekordná 54-zápasová séria Anglicka bez prehry v kvalifikácii Euro U-21 od 14. novembra 2011.

Lee Carsley’s Lions sú nabití talentom, ale opäť pôjde o to, či sa hráči dokážu dostatočne rozmaznať na to, aby zasadili konzistentný útok na titul. Oliver Skipp, Curtis Jones a Jacob Ramsey často nastupovali za Tottenham, Liverpool a Aston Villa. Toto trio predstavuje veľmi talentovaný a impozantný stred poľa s množstvom skúseností v Premier League.

Morgan Gibbs-White, Anthony Gordon a Emily Smith Rowe budú všetci dúfať, že sa predstavia, a trio má dosť talentovaný, kreatívny a rýchly útok, nehovoriac o Noni Maduke.

1. Španielsko U-21

Španielsky tím U-21 vyhral päť majstrovstiev UEFA Euro U-21.

Mladí Španieli zakončili svoju skupinu výrazne, deväť bodov pred druhým Slovenskom sa už kvalifikovali do vyraďovacej časti so šiestimi bodmi na základe remízy s Ukrajinou. Španielsko, ktoré vyhralo rekord päťkrát, je absolútnym favoritom na návrat na turnaj – a má na to dobrý dôvod.

Sandy Tenia je momentálne jednou z najsľubnejších 8 v hre, spolu so Zeldou Capri Vega. Len dvaja stredopoliari do 21 rokov strelili v sezóne 2022-23 10 a viac ligových gólov v piatich najlepších európskych divíziách a Viega je jedným z nich. La Rojita má aj Rodriga Riquelmeho a Sergia Gomeza, ktorí sú sami o sebe talenty.

READ  "Vamos Portugal" - Cristiano Ronaldo uverejnil príspevok na sociálnych sieťach pred zápasom Portugalska na Euro kvalifikácii proti Slovensku

Táto španielska strana vyzerá ako klasická strana, ktorá momentálne hrá plynulý futbal vo vyraďovacej fáze a bude jedným z tímov, ktoré sa na turnaji budú pozerať.

Sledujte Khel Now a získajte ďalšie aktualizácie Facebook, TwitterA Instagram A pridajte sa k našej komunite telegram.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close