Svet

Kanadské vyšetrovanie našlo dôkazy o zahraničnom zasahovaní do prieskumu

Záverečnú správu komisia vydá do konca tohto roka.

Ottawa, Kanada:

Oficiálna kontrola našla dôkazy o zahraničnom zasahovaní do posledných dvoch federálnych volieb v Kanade, ale výsledky hlasovania neboli ovplyvnené a volebný systém bol podľa predbežných zistení zverejnených v piatok silný.

Zistenia predbežnej správy potvrdzujú Trudeauovo tvrdenie, že Čína sa pokúsila zasahovať do volieb, ale neovplyvnila ich výsledky. Záverečnú správu komisia vydá do konca tohto roka. Peking opakovane poprel akúkoľvek účasť.

„Počas posledných dvoch federálnych všeobecných volieb došlo k zahraničnému zasahovaniu, ale nenarušilo to integritu nášho volebného systému,“ povedala komisárka Marie-Josie Hoagová, ktorá vedie nezávislé verejné vyšetrovanie.

Komisia pre zahraničné zasahovanie bola zriadená vládou premiéra Justina Trudeaua minulý rok pod tlakom opozičných zákonodarcov nespokojných so správami médií o možnej úlohe Číny vo voľbách. Komisia je poverená vyšetrovaním obvinení z cudzieho zasahovania do volieb v rokoch 2019 a 2021.

„Náš systém je v poriadku. Voliči mohli zaregistrovať svoje hlasy, ich hlasy boli riadne zaznamenané a spočítané a nič nenasvedčovalo tomu, že by v tomto smere došlo k nejakému zásahu,“ uviedol Hogue vo vyhlásení.

„Zasahovanie však bolo škvrnou na našom volebnom procese a ovplyvnilo proces vedúci k samotným prieskumom verejnej mienky,“ povedal.

(Okrem nadpisu tento príbeh neupravoval personál NDTV a bol publikovaný zo syndikovaného kanála.)

READ  Smrteľná diagnóza: Škandalská Češka podľahla záhadnej chorobe ... Liečba neexistuje!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close