Technológie

Aktualizácia novej generácie Fallout 4: séria X/S vypadla, čo je na PS5 a PC sklamaním

Po masívnom úspechu televíznej série Fallout dostal Fallout 4 bezplatnú aktualizáciu novej generácie pre PC, PS5 a sériu X/S, ktorej cieľom je posunúť deväť rokov starú hru na moderné štandardy. Vyhliadky na natívne PS5 a pokračovania hier sú vzrušujúce, ale bohužiaľ aktualizácia prichádza s množstvom problémov – a jej najlepší výsledok trochu chýba.

Poznámky k oprave uvádzajú dva hlavné grafické režimy na konzole: dynamický režim výkonu 4K 60 snímok za sekundu, ktorý beží na „štandardných“ nastaveniach a režim kvality 4K 30 snímok za sekundu, ktorý beží na predvoľbe počítača Ultra. Samotná hra to ponúka ako zapnutie/vypnutie režimu výkonu, pričom nastavenie vypnutia je štandardný režim uvedený v poznámkach. Okrem týchto dvoch základných možností pridáva Bethesda aj ďalšie režimy pre tých, ktorí vydávajú hru na 1440p a/alebo 120Hz zo systémovej ponuky vašej konzoly. Spolu s týmito novými možnosťami sa v opravných poznámkach spomínajú opravy chýb, nové úlohy, nové zbrane a oficiálna ultraširoká podpora 21:9 na PC.

Ak mám zhrnúť situáciu na PC, je to sklamanie na mnohých úrovniach. Na začiatok chýba nová podpora ultraširokého displeja, pričom vybrané prvky používateľského rozhrania sú natiahnuté z 16:9 namiesto ponuky natívnej prezentácie 21:9. Ešte horšie je, že som si všimol vizuálne chyby v používateľskom rozhraní pri pomenovaní postavy alebo pri nastavovaní špeciálnych štatistík – jednoducho to vyzerá zle a treba to opraviť.

Tu je video verzia tohto článku, ktorá ukazuje, ako bude nová generácia Bethesdy vyzerať na všetkých platformách. Sledujte na YouTube

Vo všeobecnejšej rovine sú rozšírené správy, že aktualizácia prerušuje podporu rôznych modov v systéme. V čase, keď som testoval túto verziu, bolo tiež jasné, že hlavné problémy, ktoré sa začali pred deviatimi rokmi, ešte neboli vyriešené: 60 snímok za sekundu zostáva maximálnou snímkovou frekvenciou pre Fallout 4. Tiež podpora PhysX od Nvidie pre úlomky zbraní je stále ponúkaná ako nastavenie v prednej ponuke Fallout 4, ale použitie tejto možnosti s grafickou kartou RTX spôsobuje zlyhania. Neexistujú ani žiadne ďalšie grafické funkcie, takže najväčšou zmenou sa zdá byť nekompatibilita s existujúcimi populárnymi modmi – takže žiadne prekvapenie. Najpopulárnejší najnovší mód pre Fallout 4 Verzia, ktorá „downgraduje“ na predchádzajúcu dostupnú verziu.

V konzole, tam chcieť Naozaj zmysluplné zmeny – tie sú však obmedzené. Neexistuje nič ako podpora RT, ktorá by mohla zatraktívniť režim 30 snímok za sekundu, a tiež neexistuje podpora HDR, pričom hra namiesto toho beží v SDR. Tiež prepínač výkonnostného režimu verzie Xbox v skutočnosti nič nerobí – vždy ste uviazli v režime výkonu 60 snímok za sekundu so strednými nastaveniami, bez ohľadu na zvolené nastavenie.

READ  Je to „Týždeň žien“ na Cycling Weekly: váš sprievodca tréningovými, technickými a inšpiratívnymi príbehmi najlepších žien v cyklistike

Na PS5 sa výkon mení urobí Ak správne funguje, nastavenie „Off“ umožňuje režim kvality 30 snímok za sekundu s extrémnymi nastaveniami a vysokým priemerným rozlíšením. Pri porovnaní PS5 so sériou X, kde je nastavený prechod na výkon, je jasné, že stroj Sony ponúka objekty, lístie a vzdialené stavebné detaily na väčšiu vzdialenosť ako Xbox. Ešte viac s PC Ultra Presets ako sa patrí. Aj keď je problém s Xboxom medzi používateľmi Xboxu chápaný ako chyba, je potrebné ho opraviť Bethesda tweetuje opak.

Porovnanie dvoch režimov na PS5 a Series X ukazuje, že Performance Mode je v súčasnosti vždy aktívny na platformách Xbox. To znamená, že hra teraz beží rýchlosťou 60 snímok za sekundu bez ohľadu na výber a to, čo Bethesda opisuje ako štandardné nastavenia.

Rovnaká chyba režimu výkonu ovplyvňuje Xbox Series S rovnakým spôsobom; Prechod nefunguje a beží pri 60 snímkach za sekundu, štandardné nastavenia – paralelne s Xbox Series X. Jediný rozdiel, ktorý má SS, je v tom, že beží v dynamickom rozsahu rozlíšenia 1080p až 1440p, a nie v cieľovom rozlíšení 4K na PS5. Séria X (s výrazne nižšími limitmi 2016p v každom zo scenárov zdaňovania). To je však rozumné pre 4TF systém.

Pri porovnaní týchto troch počítačov je jedna vec jasná: nie všetky nastavenia sa zhodujú s predvoľbami Ultra počítača, ako je vidieť na špičkovom počítači RTX 4080. Dokonca aj na PS5, kde sa vyššie nastavenia skutočne zapájajú do režimu so zakázaným výkonom, existujú zjavné obmedzenia vrátane tieňovej vrstvy, ktorá nezodpovedá najvyššej predvoľbe počítača. Namiesto toho sú tie na PS5, Series X a S – bez ohľadu na zvolený režim – vždy ekvivalentné s nastavením kreslenia stredného odtieňa na PC. Je podobný strojom poslednej generácie. Podobne kvalita tieňov klesá pod prednastavenú hodnotu Ultra, zatiaľ čo geometria LOD po celom svete stále nie je optimálne prispôsobená počítaču.

Napriek týmto škrtom prináša aktualizácia novej generácie výrazné rozlíšenie pre konzolu. Máme mody, ktoré umožňujú 4K 60fps na sérii X, ale dostať sa na 4K 60fps – prostredníctvom dynamického škálovania rozlíšenia – je ešte väčšie zlepšenie oproti predchádzajúcim možnostiam. Napríklad na Xbox Series X bolo doteraz iba natívne 4K pri 30 fps (pomocou kódovej cesty One X) alebo 1080p pri 60 fps (pomocou FPS Boost). Pokiaľ ide o počet pixelov, skutočné 4K je najbežnejším číslom rozlíšenia na sérii X.

Čo sa týka výkonnostných výsledkov? Zatiaľ čo séria X dosahuje väčšinu času 60 snímok za sekundu, Corvega má stále poklesy pod cieľom a pri behu na vrchole továrne ju ťahá na nízkych 50 s. Pri rýchlosti nabíjania v centre Bostonu dochádza tiež k záchytom streamovania nad 100 ms. Stále to nie je také dobré ako vylepšený zážitok novej generácie a tieto problémy sa presne odrážajú v sérii S – s poklesom 60 snímok za sekundu na väčšinou rovnakých miestach.

Zjavnejším problémom však je, že konzoly Xbox uviazli v tomto režime „výkonu“, takže vizuálne nastavenia – ako lístie, objekty a terénne LOD – skutočne existujú. Nízka Potom sme hrali poslednú generáciu verzie Xbox One X na sérii X. Napriek všetkému budovaniu tohto veľkého patchu novej generácie – takpovediac – nás výsledky posúvajú o krok vpred a späť. Teraz máme 4K pri 60 snímkach za sekundu, ale nastavenia vzdialenosti vykreslenia sú horšie ako predtým. Keďže aplikácia Xbox bola aktualizovaná, neexistuje spôsob, ako sa vrátiť späť k aplikácii poslednej generácie a obnoviť tieto nastavenia.

Na PS5 je situácia pozitívnejšia. Na začiatok je to veľký upgrade v porovnaní s kódom PS4 Pro poslednej generácie, ktorý sme doteraz používali na PS5, ktorý bežal cez Back-Combat pri 1440p 30fps. Vďaka tomu je 4K 60fps na konzolách Sony zjavením, aj keď opäť základné nastavenia sveta – pokiaľ ide o stromové a objektové LOD – sú výrazne vylepšené oproti tomu, čo sme mali pred aktualizáciou.

Tu je to, čo konzolovým platformám chýbalo. Spustenie všetkého na maximum na PC verzii ukazuje obrovské vylepšenia vykresľovania tieňov, kvality tieňov a vykresľovania geometrie oproti PS5 v režime kvality 30 snímok za sekundu. Avšak lístie a kresba objektov sú prinajmenšom na rovnakej úrovni ako tie najlepšie na PC.

Napríklad použite režim 30 snímok za sekundu na PS5 s vypnutým režimom výkonu. To by nám malo poskytnúť lepšie nastavenia; Sľúbené predvoľby „Ultra“. V porovnaní so staršou verziou PS4 Pro bežiacou na PS5 získame rovnakú kvalitu tieňov a nastavenia. Vzdialenosť ťahu tieňa je tiež rovnaká, pričom sa vrstva zhoduje s tieňmi tesne pred hráčom. Nastavenia vzdialenosti kreslenia pre stromy a predmety – posunuté do Ultra na PS5 – sú bližšie k staršej verzii PS4 Pro. Pri prepínaní medzi nimi je malý rozdiel v distribúcii zelenej farby, ale je to skutočne skok z 1440p na skutočné 4K, ktorý vyniká najviac.

Výkon PS5 je väčšinou stabilný v režime 60 snímok za sekundu, ale rovnako ako séria X je náchylný na náhle zasekávanie na nepravdepodobných miestach – vidíme, že klesá späť do 50. rokov, keď sa pozrieme priamo na faktor Corvega, a pri behu sa zadrháva. Hádzanie cez plné = komplexné prostredia. Režim kvality 30 snímok za sekundu má tendenciu vyhnúť sa väčšine týchto poklesov znížením celkového stropu výkonu, ale je úspešnejší.

READ  Tajomník Anthony J. o presadzovaní Agendy 2023 prostredníctvom inkluzívneho podujatia digitálnej politiky rešpektujúceho práva. Blinken

Zaujímavosťou je, že PS5 ponúka dva ďalšie spôsoby hrania v oboch týchto režimoch, keďže Bethesda mení nastavenia Fallout 4 v závislosti od video výstupu konzoly. Napríklad v hre s výstupom nastaveným na 120 Hz na PS5 a vypnutým režimom výkonu získate rozlíšenie 4K s vysokými nastaveniami „Ultra“ pre zeleň a vykresľovanie objektov, ale všetko beží pri 40 snímkach za sekundu namiesto 30. Tento režim tiež vyzerá dobre, bez zaseknutia, aké vidíme v režimoch 60 snímok za sekundu. Tu sú nastavenia nezmenené oproti bežnému režimu 30 snímok za sekundu.

Upgrade Fallout 4 na PS5, Series X a S umožňuje 4K pri 60 snímkach za sekundu – a hoci je stabilná pri 60 snímkach za sekundu, takéto momenty môžu spôsobiť poklesy v Corvega Factory. Pri rýchlom cestovaní po celej zemeguli sú neustále problémy so streamovaním.

Potom nastavenie konzoly na výstup 1440p opäť zmení logiku hry. S nastavením 1440p v systémovej ponuke PS5 bude hra vždy bežať rýchlosťou 60 snímok za sekundu s vysokými stromovými a objektovými LOD bez ohľadu na herný režim. Bohužiaľ, v bodoch klesá pod 60 snímok za sekundu a továrenská Corvega vidí úspech v nízkych 50 rokoch. Nastávajú aj cestovateľské komplikácie. Celkovo ponúka na PC od Sony celkovo štyri režimy – opäť sa zdá, že Xbox nemení svoje nastavenie, keď sa zvolí 120Hz alebo 1440p.

Účasť na tomto patchi novej generácie na PS5, Series X a S je nepochybne sklamaním. Tu sú aspoň nejaké výhry: schopnosť oficiálne bežať v dynamickom 1440p 60fps na sérii S je pekné zlepšenie, zatiaľ čo beh 60fps na PS5 je skutočným zlepšením po obmedzení na 30fps na staršej aplikácii PS4. Na dlhú dobu. Pre solídny zážitok z konzoly je však na stole veľa. Spustenie v režime 30 snímok za sekundu na PS5 – je prekvapením, že kľúčové nastavenia, detaily sveta a tiene stále nie sú na rovnakej úrovni ako tie najlepšie na PC.

Jasnejšie, systémy Xbox nefungujú podľa poznámok k oprave, s nefunkčným prepínaním režimov výkonu a chýbajúcimi režimami 120 Hz a 1440p, čo by sa malo riešiť. Plne očakávam, že Bethesda to znovu spustí včas, aby vyriešila zjavné a zjavné problémy na Xboxe. Je to bezplatná aktualizácia, ale prichádza so súborom kompromisov – a v niektorých ohľadoch je to krok späť od staršej aplikácie One X.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close