Technológie

Spoločnosť HP ďalej vylepšuje herný zážitok pomocou najmodernejšej bezdrôtovej technológie

Spoločnosť HP predstavila nové doplnky OMEN s bezdrôtovou technológiou Warp a integráciou s OMEN Command Center.4 a ponúka tak bezdrôtový ekosystém, ktorý predstavuje revolúciu v herných zážitkoch. Spoločnosť tiež pridáva k svojim desktopom OMEN 30L grafické procesory NVIDIA® GeForce RTX-30 Series, čo dáva používateľom slobodu a flexibilitu potrebnú pre vynikajúci herný zážitok. Bezdrôtové doplnky boli predvádzané počas podujatia OMEN Underground u svetoznámeho korčuliara Tonyho Hawka, ktorý spolu s ôsmimi účastníkmi hostil turnaj Tonyho Hawka Pro Skater 1 + 2.

V tejto neobyčajnej dobe trávia ľudia viac času doma objavovaním nových spôsobov zábavy a udržiavania duševnej pohody, čo vedie k objaveniu výhod hry. Hráči trávia viac času hraním, priemerne najmenej ďalšie štyri hodiny každý týždeň.5 Táto situácia vedie dnešných hráčov k hľadaniu nového, výkonného príslušenstva, ktoré by lepšie usporiadalo ich herný priestor, a zároveň im ponúka možnosť hrať celý deň s minimálnym časovým odstupom. Usporiadanie káblov je hlavným problémom väčšiny hráčov, pretože chcú mať voľný stôl.6 Spoločnosť HP navrhla nové portfólio bezdrôtového príslušenstva – bezdrôtové slúchadlá OMEN Frequency, bezdrôtová myš OMEN Vector Wireless a bezdrôtová klávesnica OMEN Spacer TLK – s bezdrôtovou technológiou Warp – pre bezchybný zvuk, bezdrôtové napájanie a herné zážitky na dlhú dobu. Warp bezdrôtová technológia využívajúca frekvenčné pásmo 2,4 GHz,1 poskytuje hráčom bezpečné, flexibilné a podmanivé prostredie pre bezdrôtový ekosystém OMEN. Spárovaním nového bezdrôtového príslušenstva so stolovým počítačom OMEN 30L s grafickým procesorom série NVIDIA® RTX ™ 30 sa bezdrôtové hranie vyžadujúce vysoký výkon posúva na novú úroveň.

„Hráči dlho váhali s doplnením úplne bezdrôtového príslušenstva kvôli obavám z dlhšej doby odozvy, krátkej životnosti batérie a celkovej kvality, a to aj napriek vysokému dopytu po efektivite priestoru, ktorý sa objavil, najmä s rastúcou popularitou streamingu.“ Predstavuje Judy Johnson, riaditeľku pre hry a e-športy v spoločnosti HP Inc. „S rozširovaním nášho svetového ekosystému OMEN je spoločnosť HP naďalej priekopníkom v rozširovaní zážitkov z hrania vďaka bezdrôtovej slobode a vysokému výkonu v našom portfóliu a ako vždy nekompromisným.“

NOVÁ ÚROVEŇ BEZDRÁTOVÝCH HERNÝCH ZÁŽITKOV

Bezdrôtové slúchadlá OMEN Frequency ponúknite zvuk bez meškania,1 hráčom preto počas intenzívneho herného zážitku nebude chýbať žiadny dôležitý zvuk.7 Bezdrôtové technológie sa vyvinuli ohromne. Pokiaľ ide o herné slúchadlá, hráči dnes používajú 40% bezdrôtového pripojenia, 33% káblom s 3,5 mm konektorom a 24% káblom USB.8 Vychutnajte si bezchybný zvuk s pôsobivým priestorovým zvukom 7.1 a C-Media Xear ™ v kombinácii s nastaviteľným EQ a osvetlením ako súčasť OMEN Command Center, čím získate podmanivý a prispôsobený zvukový priestor. Vďaka batérii vydrží až 30 hodín,3 Nabíjanie cez port USB-C® a mikrofón s potlačením okolitého hluku, sú tieto slúchadlá navrhnuté pre presný a spoľahlivý zvukový zážitok, ktorý vás pohltí.

READ  Queen's Golden Wee sa dostal do aukcie

Bezdrôtová myš OMEN Vector sa predstavuje ako najrýchlejšia herná myš na svete prostredníctvom portu USB-C®.2 Dopyt po bezdrôtových zariadeniach zahŕňa aj myši. Variant bezdrôtovej myši preferuje takmer polovica hráčov.9 Vďaka možnosti nabíjania 10 hodín prevádzky za päť minút a úplného nabitia za 90 minút až 180 hodín prevádzky môžu hráči ľahko nabiť a prehrať zariadenie3. Táto myš spĺňa požiadavky, ako je hranie hier bez oneskorenia, vrátane integrácie s príkazovým centrom OMEN pre nastavenie citlivosti, priradenie klávesov a výber osvetlenia, použitie bezdrôtového snímača 16000 DPI Pixart PAW3335 a mechanických prepínačov Omron so životnosťou 50 miliónov kliknutí.10

Táto odborne navrhnutá myš s ergonomickým dizajnom pre pohodlné uchopenie z hrubej gumy a odolným pleteným bezdrôtovým káblom má úložný priestor na USB prijímači v spodnej časti, takže sa počas cestovania nikdy nestratí.

Úžasne kompaktný bezdrôtová klávesnica OMEN Spacer TKL ponúka ergonomický dizajn a nezaberá veľa miesta na stole. Prieskumy ukazujú, že 60% hráčov si v budúcnosti pravdepodobne nekúpi káblovú klávesnicu.6 Táto klávesnica je navrhnutá pre toto prechodné obdobie a ponúka možnosť hrania v bezdrôtovom režime alebo prostredníctvom kábla. Batéria umožňuje až 75 hodín hrania, 11 pri nabíjaní cez port USB-C® sa nabíja za päť minút počas šiestich hodín prevádzky bez podsvietenia, všetko je možné monitorovať a ovládať v príkazovom centre OMEN. Bezdrôtová sloboda, súvisiace pohodlie a presnosť sa dosahujú aj vďaka tichým dotykovým spínačom MX Cherry Brown10, 100% schopnosť individuálne rozpoznať ľubovoľný počet súčasne stlačených klávesov a magnetická odnímateľná opierka dlaní pre dlhé hranie.

S najmodernejším zabezpečením prostredníctvom 128-bitového šifrovania AES, ktoré zabraňuje počítačovým zločincom zachytiť stlačenie klávesov.

GRAFICKÉ VÝKONY BUDÚCEJ GENERÁCIE

Stolový počítač OMEN 30L môžu byť vybavené novými grafickými procesormi NVIDIA® GeForce RTX-3090, NVIDIA® GeForce RTX-3080 a NVIDIA® GeForce RTX-3070, čím sa grafický výkon posúva na vyššiu úroveň. Nové grafické procesory NVIDIA® GeForce RTX ™ 30 (druhá generácia RTX) obsahujú nové jadrá RT, tenzorové jadrá a streamovacie multiprocesory, ktoré poskytujú ohromujúci vizuál, neuveriteľne rýchle obnovovacie frekvencie a akceleráciu umelej inteligencie pre hry a kreatívne aplikácie. Vďaka architektúre NVIDIA® Ampere poskytuje rad RTX 30 až 1,9-násobné zvýšenie výkonu na watt oproti predchádzajúcej generácii a bez námahy poskytuje grafický zážitok vo všetkých rozlíšeniach, a to až do 8K. GeForce RTX ™ 3090, 3080 a 3070 predstavujú najväčší generačný skok v GPU v histórii NVIDIA®

NAJLEPŠÍ HRA EKOSYTÉM

 • Vychutnajte si fantastický priestorový zvuk 7.17 53 mm nových reproduktorov Náhlavná súprava OMEN Blast. Táto náhlavná súprava bola navrhnutá s ohľadom na pohodlie. Skladá sa zo závesného mosta a veľkých kvalitných koženkových štupľov. Má tiež výsuvný mikrofón s pasívnym potlačením hluku, takže vás spoluhráči budú počuť iba v zápale boja. Flexibilita je najdôležitejším faktorom. Sada preto prichádza s káblom s 3,5 mm konektorom, ktorý poskytuje kompatibilitu pre rôzne konzoly, zatiaľ čo podpora príkazového centra OMEN umožňuje vytvárať a ukladať zvukové profily EQ.
 • Herné monitory HP X24i a HP X24ih bude senzáciou v kategórii prvotriednych displejov hier na základnej úrovni. Oba sú vybavené IPS panelom poskytujúcim ultraširoký pozorovací uhol s farebným obrazom a v prípade modelu X24ih výškovo nastaviteľným stojanom. Tieto monitory majú laserovo ostrý obraz vďaka obnovovacej frekvencii 144 Hz10 s dobou odozvy 1 ms10 ako funkciou AMD FreeSync ™ Premium,12 umožňujú plynulú hru, ktorá vás úplne pohltí a dá hráčom výraznú konkurenčnú výhodu.

Ďalšie informácie o ekosystéme herných počítačov, displejov a príslušenstva OMEN nájdete na stránke: omen.com

Dostupnosť a ceny:

 • Bezdrôtové slúchadlá OMEN Frequency bude v predaji na Slovensku od januára 2021 za ceny od 114,90 EUR.
 • Bezdrôtová myš OMEN Vector je na Slovensku v predaji od októbra za ceny od 56,99 Eur.
 • Bezdrôtová klávesnica OMEN Spacer bude na Slovensku v predaji od januára 2021 za ceny od 119 Eur.
 • Náhlavná súprava OMEN Blast bude na Slovensku v predaji od októbra za ceny od 59,99 Eur.
 • Monitor HP X24ih bude na Slovensku v predaji od novembra za ceny od 169,99 Eur.
 • Stolový počítač OMEN 30L bude na Slovensku v predaji od konca septembra za ceny od 1099 Eur.

 1. Medzi požiadavky na úplnú bezdrôtovú funkčnosť patrí Windows 10 a vyšší, veliteľské centrum OMEN (hlas, zvuk, OCC). Obmedzené bezdrôtové funkcie pre PS4, Mac iOS, Chrome OS (hlasové, zvukové). Obmedzené káblové funkcie Nintendo Switch, PS4, Xbox One (hlasové, zvukové, káblové).
 2. Založené na internom testovaní spoločnosti HP. V porovnaní so všetkými hernými myšami s rozhraním USB-C a citlivosťou až 16 000 dpi s vypnutým podsvietením pri nabíjaní a hraní, v súčasnosti dostupné na trhu od 15. septembra 2020.
 3. Skutočná výdrž batérie sa bude líšiť v závislosti od konfigurácie a maximálnej kapacity a časom a bude sa prirodzene znižovať s používaním.
 4. Podporované zariadenia: OMCC bude podporovať všetky počítače so systémom Windows 10 (RS3 alebo novší). Táto aplikácia nie je určená na inštaláciu na počítače, ktoré nie sú vybavené systémom Windows 10 (RS3 alebo novší). Jazyk pomoci: Angličtina / Arabčina (ar) / Čínština-S (zh-cn) / Čínština-T (zh-tw) / Chorvátčina (hr) / Čeština (sk) / Dánčina (da) / Holandčina (nl) / Fínčina ( fi) / francúzština (fr) / nemčina (de) / gréčtina (el) / taliančina (it) / japončina (ja) / kórejčina (ko) / lotyština (lv) / litovčina (lt) / nórčina (no) / poľština ( pl) / portugalčina (Portugalsko) (pt-pt) / ruština (ru) / srbčina (sr) / slovenčina (sk) / slovinčina (sl) / španielčina (es) / švédčina (sv).
 5. Štúdia HP Gaming D&A 2020.
 6. Postrehy zákazníkov zo štúdie herného spotrebného príslušenstva z februára 2018.
 7. Dlhodobé počúvanie osobného stereofónneho zariadenia alebo slúchadiel pri plnej hlasitosti môže poškodiť sluch používateľa. Ak chcete znížiť riziko poškodenia sluchu, znížte hlasitosť a skráťte čas počúvania pri plnej hlasitosti.
 8. Analýza doplnkov k hrám OMEN (IHP-009i), marec 2020.
 9. Používatelia produktov OMEN. N = 427. január 2019, GfK 2019.
 10. Všetky technické údaje o výkone sú typické technické údaje poskytované výrobcami všetkých komponentov používaných spoločnosťou HP. Skutočný výkon môže byť vyšší alebo nižší.
 11. Založené na internom teste nabíjania USB-C od spoločnosti HP: hodiny používania so vypnutým podsvietením klávesnice. Skutočná výdrž batérie sa bude líšiť v závislosti od používania a podmienok prostredia a v priebehu času a bude sa s používaním prirodzene znižovať.
 12. FreeSync-Premium je k dispozícii iba pri pripojení cez vstupy DisplayPort alebo HDMI. FreeSync je technológia AMD®, ktorá je povolená na displejoch FHD alebo QHD a je navrhnutá tak, aby eliminovala sekanie, resp. trhanie obrazu v hrách a videách nastavením obnovovacej frekvencie displeja pevnej na obnovovaciu frekvenciu grafickej karty. Povinná kompenzácia nízkej snímkovej frekvencie a obnovovacia frekvencia: najmenej 120 Hz. Vyžadujú sa grafické karty AMD Radeon alebo monitory AMD radu A kompatibilné s APU vybavené technológiou DisplayPort / HDMI Adaptive-Sync. Na podporu FreeSync cez port HDMI je potrebný ovládač AMD 15.11 Crimson (alebo novší). Adaptívna obnovovacia frekvencia sa líši podľa typu monitora. Viac informácií je k dispozícii na webových stránkach.
 13. Odhadované maloobchodné ceny. Skutočné ceny sa môžu líšiť.
READ  Fury v LNER si účtuje 783 £ za spiatočnú cestu Newcastle-Londýn

NVIDIA, GeForce, Surround a logo NVIDIA sú ochranné známky alebo registrované ochranné známky spoločnosti NVIDIA Corporation v USA a ďalších krajinách. AMD, logo AMD Arrow, Ryzen, Radeon a ich kombinácie sú ochranné známky spoločnosti Advanced Micro Devices, Inc.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close