šport

Sebastian Vettel takmer ukončil kariéru, teraz dostal aj parádne služobné auto

včera 13:50
|

Ešte v priebehu mája sme sa dozvedeli, že Sebastian Vettel po sezóne ukončí svoje pôsobenie vo Ferrari. Následne sa dlhšiu dobu špekulovalo o tom, kam by mohol zamieriť a vylúčený nebol ani koniec kariéry.

Nakoniec sa mu podarilo dohodnúť s Aston Martinom (terajší Racing Point) a vo formule 1 ho teda uvidíme ešte nejakú tú dobu.

Keď sa Sebastian Vettel rozhliadal po možnom novom angažmán, najprv sa orientoval na Mercedes. Bolo mu jasné, že ak by sa mu podarilo prestúpiť do stajne so sídlom v Brackley, mohol by pomýšľať aj na boj o majstrovský titul.

„Strieborní“ však na to nepristúpili a na svojom jazdeckom zložení nič nezmení; kolegom Lewisa Hamiltona zostane Valtteri Bottas.

Získať titul sa dá len s Mercedesom

„Treba si úprimne povedať a reálne uznať, že ak chcete v budúcom roku získať titul, musíte sedieť v Mercedesu,“ povedal Sebastian Vettel v rozhovore pre Sky Sports. „Majú tam dve miesta, ale obe sú už obsadené. Pre mňa to napokon aj preto nebolo ľahké rozhodovanie.“

„Podľa mňa ide o dva hlavné faktory. Jeden z nich spočíva v tom, aby tím mal schopnosť dosahovať dobré výsledky a Racing Point to už v tomto roku čiastočne dokázal. Osobne si však myslím, že toho môže predviesť ešte viac. Nuž a druhá dôležitá vec spočíva v tom, čo by som chcel robiť v budúcnosti. Či už vyzrel čas skončiť, prípadne robiť niečo iné alebo pokračovať. „

Sebastian Vettel.fotogaléria

Sebastian Vettel.

Zdroj: Tím BWT Racing Point F1

Ešte mám čo odovzdať a ukázať

„Nakoniec si však myslím, že ešte mám čo odovzdať a ukázať. Teším sa na nové úlohy v novom prostredí, v novom tíme s novým duchom as niektorými ľuďmi, ktoré už dlho známy. Dúfajme, že spoločne dosiahneme dobré veci,“ vyjadril sa štvornásobný majster sveta.

READ  Sydney FC vyhralo právo na vychvaľovanie nad 10-členným Macarthurom z Yorku

Sebastian Vettel v ďalšej fáze rozhovore zdôraznil, že Aston Martin má obrovský potenciál. Racing Point, prípadne ešte jeho predchodca Force India, ukazuje, že aj s malým množstvom peňazí vie predviesť veľké veci a bojovať o dobré umiestnenie. V sídle tímu v Silverstone sú zjavne zdatní odborníci.

„V podaní tohto tímu toho môže prísť ešte oveľa viac, a to z rôznych dôvodov. Hlavné spočíva v tom, že finančne boli vždy znevýhodnení a nemali toľko peňazí, než ostatní. Teraz sa však pravidlá menia (Od roku 2021 začne platiť rozpočtový strop) a situácia sa vyvíja v ich prospech. Tím ako taký rastie a do hry prichádza Aston Martin, čo je podľa mňa obrovský krok. Je skvelé byť toho súčasťou. „

Koniec kariéry bol blízko

Existovala však reálna šanca na koniec kariéry? Ako blízko bol Sebastian Vettel k tomuto rozhodnutiu? „Blízko,“ odpovedal pretekár Ferrari v rámci stretnutí s novinármi pred víkendovú Veľkou cenou Toskánska.

„Len neviem, či existuje nejaké meradlo, ako blízko sa k tomu dá dostať. Ja som bol blízko z toho hľadiska, že som o tom veľa premýšľal. Rozhodoval som sa o tom, čo pre mňa bude najlepšie a to, čo som nakoniec urobil , je podľa mňa asi najlepší. Teším sa na to. „

Aston Martin bude aj naďalej odoberať motory Mercedes, ktoré sú aktuálne najsilnejšie v štartovom poli a vďaka majiteľovi Lawrence Stroll bude mať aj dostatok peňazí. Sebastian Vettel cíti, že toto by skutočne mohlo vyjsť.

„Nemôžem nič predpovedať, ale určite cítim vieru a verím tomuto tímu i ľuďom, ktorí tu pracujú. Podľa mňa sú schopní a prvýkrát budú mať v rukách dostatočne dobré nástroje,“ dodal Sebastian Vettel.

Nové služobné auto Sebastiana Vettela.fotogaléria

Nové služobné auto Sebastiana Vettela.

READ  Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji do 20 rokov: Maxim Čajkovskij hovoril o vypadnutí z tímu

Zdroj: Tím BWT Racing Point F1

Vantage ako nové služobné auto

Tridsaťtriročný nemecký pretekár od Aston Martinu okamžite dostal služobné auto Aston Martin Vantage AMR, ktorého cena sa pohybuje od 185 000 eur vyššie. Športiak disponuje štvorlitrovým motorom V8 biturbo s výkonom 510 koní, na stovku sa dostane za štyri sekundy a jeho maximálka predstavuje 315 km / h.

Zaujímavá je aj ŠPZ-ka, na ktorej stojí 5EB AMF1, pričom 5EB je skratka Sebastianovho mena (Seb), v ktorej je písmeno S nahradené jeho štartovým číslom 5. AM je Aston Martin a F1 Formula 1. Či sa v tomto aute bude voziť už teraz, počas pôsobenia vo Ferrari, zatiaľ netušíme.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close