Cristiano Ronaldo unikol červenej karte aj napriek tomu, že pri výhre Portugalska nad Slovenskom 1:0 zasiahol Martina Dúbravku do tváre.

Autor: Luke Power pre Mailonline

00:09 09.09.2023, Aktualizované 01:01 09.09.2023

• Ronaldo sa vyhol priamej červenej karte, hoci jeho hroty zasiahli Martina Dúbravku do tváre
  • Hrozí mu však jednozápasový dištanc, keďže je to už jeho tretia žltá karta v kvalifikácii
  • Gól Bruna Fernandesa stačil na zachovanie perfektného štartu Roberta Martineza

Cristiano Ronaldo mal šťastie, že nedostal červenú kartu napriek zákroku proti Martinovi Dúbravkovi v kvalifikácii Portugalska 1:0 na EURO 2024 proti Slovensku.

V druhom polčase sa hviezda Al-Nasr prešmykla po lopte v šestnástke, no brankár sa tam dostal ako prvý a Ronaldova kopačka ho zasiahla do tváre.

Jeho rezervácia znamená, že vynechá najbližší pondelkový zápas svojej krajiny proti Luxembursku – rovnaký trest, za ktorý by dostal červenú – po nazbieraní troch červených kariet v skupine J.

Dúbravke sa ospravedlnil, no mnohí sa čudovali, prečo Ronalda nevylúčili ani po kontrole VAR. Brankár Slovenska mal aj napriek bolestiam možnosť vidieť zápas.

Portugalsko si zabezpečilo výhru vonku v deň 29. narodenín Bruna Fernandesa výborným zásahom v prvom polčase.

Portugalsko sa stalo víťazom skupiny J s piatimi víťazstvami z piatich, strelilo 15 gólov a neinkasovalo ani jeden gól.

Čižma Cristiana Ronalda sa spojila s tvárou Martina Dúbravku pri výhre Portugalska nad Slovenskom 1:0
Ronaldo sa Dúbravkovi po incidente ospravedlnil a po nazbieraní troch žltých kariet vynechal ďalší zápas.
Bruno Fernandes chytil víťazný gól v prvom polčase – a pri tejto príležitosti dostal narodeninový darček.

Bol to fantastický začiatok kariéry Roberta Martineza, ktorý vlani v decembri opustil Belgicko po tom, čo sa mu nepodarilo dostať sa zo skupinovej fázy na majstrovstvách sveta v Katare.

Bola to ich vôbec prvá prehra, keďže Slovensko je v kvalifikácii o Euro 2024 druhé so ziskom 10 bodov.

Ronaldo strelil v kvalifikácii už päť gólov, čo ho radí na štvrté miesto s Harrym Kaneom a Jackiem Amdonim.

Tridsaťosemročného hráča možno nepoteší, keď vidí Rasmusa Hojlunda, Romelua Lukakua a bývalého spoluhráča z Manchestru United Scotta McTominayho so šiestimi na čele tabuľky strelcov.

READ  Od Kevina de Bruyna cez Mo Salu a Teklan Rice až po hviezdy Chelsea svetovej triedy opúšťajúce blues

Proti Luxembursku si už nebude môcť pridať, keďže má nahromadené žlté karty.

Luxembursko hrá futbal čoraz viac a má so Slovenskom bodovú úroveň, ale Martinezov tím ich zdolal 6:0 v nadstavenom čase a ich talizman si vyslúžil rovnú ruku.