Zábava

Richard Müller vydá album Hodina medzi psom a vlkom. Vypočujte si prvý singel siedmeho neba

včera o 14:00 | redakcia

V máji tohto roku prekvapil Richard Müller novou skladbou Anomália. Dnes predstavuje ďalší román Siedme nebo, ktorým ohlasuje aj vydanie svojho pätnásteho sólového štúdiového albumu. Nahrávka oficiálne vychádza 13. októbra na CD a na všetkých digitálnych platformách. O desať dní neskôr vyjde tiež na vinyle ako 2LP.

Hodina medzi psom a vlkom je po úspešnom albume 55 (2016) ďalšia z Richardových nahrávok, ktoré si napísal sám Peter Uličný. Tentoraz je však autorom hudby sám Richard Muller. Výnimka sa práve spomína Anomália, ktorú pre neho napísal o generáciu mladší hudobník Laco Rychtárik. Album aranžovaný a vyrobený Peter Graus (Kreatívny hudobný dom).

Zloženie Siedme nebo svedčí o tom, že spevák a skladateľ v súčasnosti prežíva pozitívne obdobie. Vďaka farebnému usporiadaniu je ľahko zapamätateľný a chytľavý, zostáva však verný Richardovmu štýlu, ktorý sa nezameriaval predovšetkým na komerčné zoznamy rozhlasových skladieb. V refréne je jeho spev pekne podčiarknutý ženským vokálom, ale aj bez nich to znie výborne a v jeho hlase nepočuť známky únavy. Pieseň znie, akoby ju nahrali vitálni tridsiatnici, ale so zrelým pohľadom na svet. Z hudobníkov, ktorí sa na singli podieľali, stojí za zmienku meno Laura Jašková. Vďaka tejto spolupráci je zrejmé, že o tomto mladom basgitaristovi ešte budeme počuť.


O vizuálnu stránku albumu a textové videá sa postarali Mayo Hirc (fotografia a grafika), Marián Uhrín (fotografická postprodukcia) a Tomáš Slávik (strih a réžia).

Zoznam skladieb na albume Hodina mezi psou a vlk:

1. Siedme nebo
2. Defekt duše
3. Sviatok trinásteho
4. Televízia Maria
5. Zlodeji pamäti
6. Môže za to Keith Richards
7. V ateliéri Jana S.
8. Hodina medzi psom a vlkom
9. Zatiaľ ťa nepoznám
10. Človek nevie deň ani hodinu
11. Anomálie

READ  Kalisin rozchod po jej nenávistných slovách hovoril ex

Predbežne uložte album do streamovacích služieb

Text: Hudba.sk (zdroj: Oyster Agency / Universal Music)
Foto: Mayo Hirc

Zdielať na Facebook-u

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close