RB Leipzig 1-1 Man City: Hlavička Josep Guardiola zrušila gól Riyada Mahreza v prvom zápase 16. kola Ligy majstrov | Futbalové správy

Man City sa v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov musel uspokojiť s remízou. Tím Pepa Guardiolu sa dostal do vedenia zásahom Riyada Mahreza a dominoval predtým, ako sa RB Lipsko dostalo späť na úroveň prostredníctvom Josepa Guardiolu.

Autor: Adam Pate, Komentár a analýza @ghostcol

22:31, Spojené kráľovstvo, streda 22. februára 2023

Manchester City sa vzdal ďalšieho vedenia, keď ho v prvom zápase osemfinále Ligy majstrov držal pri remíze 1:1 od RB Lipsko.

Gól Riyada Mahreza v prvom polčase posunul tím Pepa Guardiolu do štvrťfinále, keď dominovali v úvodnom konaní v Nemecku, ale Lipsko zasiahlo a zaslúžene vyrovnalo hlavičkou Josca Guardiolu.

Ani jedna strana nemohla nájsť víťaza v noci, s nerozhodným výsledkom v druhom zápase budúceho mesiaca. City sa obáva, že nemôže využiť sobotu proti Nottinghamu Forest, keď vyzerá dobre na dokončenie zápasu.

Hodnotenie hráčov

RB Leipzig: Blaswich (6), Klostermann (6), Orban (6), Guardiol (7), Halstenberg (6), Leimer (6), Schlager (5), Soboslai (7), Forsberg (6), Silva (7), Werner (6).

Spoločníci: Heinrichs (7), Ngungu (6), Paulsen (6), Haidara (6), Raum (n/a).

Mesto človeka: Ederson (6), Walker (7), Akanji (7), Diaz (6), Ake (7), Rodry (6), Gundogan (7), Bernardo (8), Mahrez (8), Holland (6), Grey (7).

Spoločníci:

Muž zápasu: Bernardo Silva.

Ako sa hra vyvíjala v Lipsku

Lipsko má povesť naliehavého tímu, pričom sa očakáva, že bundesligový tím predvedie energický výkon pred burcujúcim domácim publikom, no City dominovalo od začiatku. 74 percent držania lopty v prvom polčase hovorilo.

Otvárací gól zápasu padol, keď Jack Grealish prenikol späť do držania lopty a jeho prihrávku dopredu odpískal Ilkay Gundogan, čím umožnil Mahrezovi napáliť loptu nízko do rohu siete. Bolo to zaslúžené vedenie a City dostalo remízu úplne pod kontrolu.

Obrázok:
Riyad Mahrez dostal Manchester City do vedenia už v prvom polčase

Skupinová správa

• Pep Guardiola urobil tri zmeny v tíme Manchestru City, ktorý remizoval s Nottinghamom Forest. Nathan Ake nastúpil po ľavom krídle s Manuelom Akanjim v strede poľa. Bill Foden klesá na lavičku, keď sa vracia Riyad Mahrez. Pre chorobu chýbajú Kevin De Bruyne a Aymeric Laporte.
READ  Založenie prevádzky na Slovensku - M&A / Private Equity

Tím Marca Rosea vyzeral v druhom polčase oveľa jasnejšie, Benjamin Henrichs išiel dvakrát blízko po svojom polčasovom debute a Christopher Ngungu si začal naozaj veriť, keď nastúpil do Lipska. Na nečinnosť prvých 45 minút sa zabudlo.

Andre Silva a Dominik Szoboszlai si vynútili šikovné zákroky od Edersona, no brankár nemal odpoveď, keď Guardiola preskočil Rubena Diaza a kývol hlavou do siete. Bolo to zaslúžené vyrovnanie, keď Lipsko odpovedalo raz pozadu.

City získalo kontrolu v záverečných fázach a mohlo dostať penaltu v nadstavenom čase za Heinrichsov volej. Ale stále majú čo robiť v druhom zápase, ak chcú postúpiť a obhájiť status favorita Ligy majstrov.

Holandsko frustrovane odchádza

Vrcholom sezóny Manchestru City bola neschopnosť nájsť Erlinga Hollanda tak často, ako by si útočník želal, a to aj napriek úžasnému nórskemu skóre. Keď bol Kevin De Bruyne chorý, boj dostať loptu do Holandska bol ešte evidentnejší.

Väčšinu zápasu robil temperamentnú postavu, pravidelne behal, volal po prihrávke, len aby zistil, že lopta neprišla. Ilkay Gundogan aj Bernardo Silva majú kvalitu na to, aby to hrali, ale chýba im tendencia udržať si loptu.

Holandsko urobilo 22 dotykov s loptou. Každý ďalší spoluhráč v poli má minimálne 60 rokov. Dokonca aj Ederson má 37. Útočník je hrdá pozícia, ale v tomto tíme Manchestru City si to vyžaduje aj veľa trpezlivosti. Diskusia o jeho úlohe na stránke bude pokračovať.

Guardiola: Čo ste čakali?

Na otázku, prečo sa hra zmenila v druhom polčase, Guardiola odpovedal: Chytiť hru: „Urobili krok dopredu, tlačili sa vysoko, stále sme mali problémy sa vybudovať. Ale po inkasovanom góle sme sa vrátili a v posledných 15 či 20 minútach sme dobre vyhrali. Mali sme dobré šance a rozhodneme.“ to v Manchestri.“

READ  Slovensko omráči amerických športovcov v rozstrele, vyradí ich z olympiády

Dodal: „Som spokojný s celým zápasom, nielen s prvým polčasom. Čo očakávate? Hráme tu priateľský zápas? Koľko zápasov ste videli z Lipska? Koľko zápasov ste videli? Ľudia očakávajú Vyhrať 0-5? Nie je to pravda.

„V skupinovej fáze je to turnaj, na ktorom je vonku veľa dôležitých tímov. Je to ťažké. Vieme to. Štyri zápasy za 10 dní. Jeden zápas vonku, cestovanie. Sme veľmi dobrý tím s mnohými výhodami.“ Ak ľudia očakávajú, že sem prídeme 0:4, môžeme. Ospravedlňujeme sa, že to nemôžeme urobiť.“

Remíza Man City v štatistikách

• Manchester City v tejto sezóne Ligy majstrov neprehral so štyrmi víťazstvami a tromi remízami, pričom tieto tri remízy pochádzajú z posledných troch zápasov vonku.
  • Pep Guardiola v tomto zápase nestriedal ani raz – ako prvý tím v zápase Ligy majstrov proti Manchestru United pod vedením Josého Mourinha v októbri 2018.
  • Manchester City mal 74% držanie lopty, pričom čelil len jednej strele. V druhom polčase čelili šiestim strelám a nastrieľali 49 %.
  • Riyad Mahrez sa stal piatym africkým hráčom, ktorý strelil 20 gólov v Lige majstrov po Mohamedovi Salahovi (44), Didierovi Drogbovi (44), Samuelovi Eto’ovi (30) a Sadiovi Maneovi (27).
  • Mahrez sa od skončenia MS priamo podieľal na 12 góloch vo všetkých súťažiach. Marcus Rashford je jediným hráčom Premier League s väčším počtom gólov a asistencií v tomto období.

Čo bude ďalej?

RB Lipsko Späť k bundesligovej akcii v sobotu proti najlepším štyrom súperom Frankfurt; Začiatok o 14.30 hod. Tím Marca Rosea čaká v piatok 3. marca ďalší veľký zápas s tripom Borussia Dortmund; Začiatok o 7.30 hod.

z Manchestru City Pozornosť sa teraz presúva na Premier League, keď cestujú Bournemouth Sobota, nech žije Sky Sports; Začiatok o 17.30 hod. Prejdite na stránku Pepa Guardiolu Mesto Bristol v utorok v FA Cupe; Začiatok o 20. hodine.

READ  Euro 2020: súčasní lídri v súťaži Golden Boot; Kde sú Ronaldo a Benzema? | Futbalové správy