Veda

Uh oh: Viac ako 100 ľudí chytilo minulý týždeň osýpky v Humboldte (ale väčšina z nich je pravdepodobne imúnna, hovorí DHHS) stratená pobrežná základňa

Tlačová správa ministerstva zdravotníctva a sociálnych služieb Humboldt County:

Pracovníci verejného zdravotníctva sú v kontakte s najmenej 109 ľuďmi, ktorí boli vystavení osýpkam po tom, čo osoba s vírusom minulý víkend navštívila dve miesta v Eureke a každý, kto si myslí, že mohol byť vystavený, odišiel, ale nebol kontaktovaný, a požiadali ich, aby zavolali . 707-268-2182.

Prostredníctvom rozhovorov, záznamov o očkovaní a v niektorých prípadoch testovania imunity bola väčšina tých, o ktorých sa vie, že boli vystavení, pravdepodobne imúnna voči osýpkam a 10 jednotlivcom bola podaná postexpozičná profylaktická vakcína 72 dní po expozícii neskôr.

V piatok 10. mája vydalo ministerstvo zdravotníctva a sociálnych služieb okresu Humboldt tlačovú správu, v ktorej informovali komunitu, že jednotlivci, ktorí navštívili hotel Days Inn vo Windhame, 270 Fifth St. v Eureka, boli od štvrtka 9. mája do 14. 10. mája o 3:00 alebo na pohotovostnom oddelení nemocnice Providence St. Joseph, 2700 Dolbyr St. v Eureka, v piatok 10. mája medzi 2:30 a 6:30.

Ak ste sa v uvedených časoch nachádzali v niektorom z týchto miest a neboli ste v kontakte s pracovníkmi verejného zdravotníctva, zavolajte na číslo 707-268-2182, či už máte príznaky alebo nie. Verejná zdravotná sestra vyhodnotí vaše potenciálne riziko, pomôže určiť váš imunitný stav a poskytne ďalšie informácie.

Každý, kto bol infikovaný vírusom po expozícii v uplynulom týždni, začne byť nákazlivý kdekoľvek od piatka rána do 31. mája. Ak si myslíte, že by ste mohli mať osýpky, kontaktujte svojho poskytovateľa primárnej starostlivosti alebo verejné zdravotníctvo. Fyzicky nechoďte do zdravotníckeho zariadenia.
Podľa Kalifornského ministerstva verejného zdravia sú osýpky vysoko nákazlivý vírus, ktorý žije v hliene v nose a hrdle infikovanej osoby. Na ostatných sa môže šíriť kašľom a kýchaním. Vírus môže prežiť vo vzdušnom priestore až hodinu po tom, ako infikovaná osoba opustí oblasť a iní ľudia oblasť opustia dýchať kontaminovaný vzduch alebo sa dotýkať infikovaného povrchuPotom dotyk ich očí, nosa alebo úst môže spôsobiť infekciu.

Môže trvať 7 až 21 dní, kým sa príznaky po vystavení osýpkam rozvinú a príznaky zvyčajne začínajú horúčkou, ktorá trvá niekoľko dní, po ktorej nasleduje kašeľ, nádcha, konjunktivitída (ružové oko). Vyrážka sa zvyčajne objaví najskôr na tvári, pozdĺž línie vlasov a za ušami a potom postihne zvyšok tela. Infikovaní ľudia sú zvyčajne nákazliví štyri dni pred až štyri dni po začiatku vyrážky. Deti do 5 rokov a ľudia, ktorí sú tehotní alebo majú oslabený imunitný systém, sú vystavení najvyššiemu riziku závažných ochorení a komplikácií osýpok.

Osýpky sú ochorenie, ktorému sa dá predchádzať očkovaním. Vakcína proti osýpkam, mumpsu a ružienke (MMR) je 97% účinná v prevencii ochorenia. Pre viac informácií o vakcíne kontaktujte svojho poskytovateľa primárnej starostlivosti a navštívte cdc.gov/measles/vaccination.html,

Digitálne záznamy o očkovaní pre väčšinu detí a mladých dospelých sú dostupné prostredníctvom digitálnych záznamov o očkovaní Kalifornského ministerstva verejného zdravia: myvaccinerecord.cdph.ca.gov,

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close