Veda

Ukázalo sa, že vrtuľník NASA Mars bol revolučnejší, ako sme vedeli

Vynaliezavosť Snímka z Marsu pri pohľade smerom k povrchu Marsu. To je jeho tieň.“/>
v skvelej forme , obrázok z Jednoduchosť, pri pohľade dolu na povrch Marsu. To je jeho tieň.

NASA/JPL

O hrdinských malých skutkoch NASA sa toho napísalo veľa Jednoduchosť Vrtuľník na Marse. A všetci si zaslúžia pochvalu. „Malá misia, ktorá mohla“ uskutočnila 72 letov nad Červenou planétou a posunula hranice prieskumu do neznáma.

stále rovnako pôsobivé JednoduchosťPokory sa odohrali počas posledných troch rokov a hoci sa jeho čepele z uhlíkových vlákien už nebudú točiť, jeho práca sa práve začala.

Jednoduchosť Bolo to prelomové v dvoch dôležitých smeroch, ktoré ovplyvnili kultúru NASA a jej výskumné úsilie na ďalšie desaťročia. Hoci je nemožné poznať budúcnosť, oba tieto efekty sa zdajú byť mimoriadne pozitívne pre naše úsilie o odhalenie tajomstiev našej slnečnej sústavy.

Po prvé a najzreteľnejšie, NASA teraz ukázala, že motorový let na iných svetoch je možný. Toto je myšlienka, ktorá už nie je teoretická; Vychádza z reality. „Inžinierstvo úplne prelomilo našu paradigmu prieskumu zavedením tejto novej dimenzie vzdušnej mobility,“ povedala Lori Glaze, celková riaditeľka planetárnej vedy NASA.

Po druhé, a pravdepodobne ešte dôležitejšie, Jednoduchosť Mohlo by to navždy zmeniť spôsob, akým NASA, iné vesmírne agentúry a napokon súkromné ​​spoločnosti skúmajú a osídľujú slnečnú sústavu. Program to urobil pomocou komerčných, bežne dostupných častí.

Vedci a inžinieri, ktorí stavali vrtuľníky, nemali na výber. Lietanie na Marse je neuveriteľne ťažké. Vzduch je taký riedky, že to zodpovedá letu vo výške 80 000 stôp nad Zemou alebo trikrát vyššej ako vrchol Mount Everestu. Vrtuľníky na Zemi môžu vyletieť do maximálnej výšky 25 000 stôp, kým sa vzduch stane príliš tenkým, aby podporil rotáciu ich lopatiek. Aby sme splnili požiadavky Marsu, JednoduchosťDizajnéri museli byť pri výbere nemilosrdní. Nemohli si dovoliť váhu komponentov odolných voči žiareniu, ako sú batérie a počítače.

READ  Neameričan sa zúčastní misie NASA na pristátie na Mesiaci, oznámil Harris

Kúpili teda komerčne dostupné diely a hodili kockou s prekvapivými výsledkami. Mnohé misie NASA už nikdy nebudú rovnaké.

Poďme lietať

Počas tlačovej konferencie vo štvrtok popoludní Glaze a ďalší predstavitelia NASA porovnávali Jednoduchosť a Wright Flyer z roku 1903. Toto experimentálne lietadlo, ktoré postavili Orville a Wilbur Wrightovci, uskutočnilo prvý motorový let na Zemi pred 120 rokmi. Letel štyrikrát a pri svojom poslednom lete 17. decembra 1903 prekonal vzdialenosť 852 stôp (260 m). Po pristátí silný vietor odfúkol lietadlo a zničil vozidlo.

na Marse, Jednoduchosť Stala sa prvou kozmickou loďou, ktorá demonštrovala motorový let na inej planéte. Pri svojom 72. lete bola počas tvrdého pristátia na Červenej planéte poškodená jedna alebo viacero z jeho štyroch lopatiek.

Po tom, čo bratia Wrightovci ukázali, čo bolo možné, dizajnéri v Európe a inde pokračovali v napredovaní technológie. V čase prvej svetovej vojny sa letectvo objavilo ako dôležitá súčasť vedenia vojny a o niekoľko desaťročí neskôr ako sila v civilnej doprave. Dnes na svete denne odlieta a pristáva asi 100 000 lietadiel. Zmena bola monumentálna.

Glaze a iní si predstavujú podobný vplyv na ľudské úsilie o preskúmanie iných svetov v Slnečnej sústave.

Táto obrovská trhlina v kôre Marsu, dostatočne dlhá na to, aby sa dostala z New Yorku do Los Angeles, sa volá Valles Marineris.
v skvelej forme , Táto obrovská trhlina v kôre Marsu, dostatočne dlhá na to, aby sa dostala z New Yorku do Los Angeles, sa volá Valles Marineris.

NASA

„Ako vedec na Marse snívam o helikoptére, ktorá bude skúmať kaňony Valles Marineris,“ povedala Laurie Leshin, riaditeľka Laboratória prúdového pohonu. Jednoduchosť Projekt. „Tento typ mobility nás môže zaviesť na miesta, o ktorých sa nám ani nesnívalo, že ich na Marse objavíme. A možnosti sú skutočne nekonečné.“

Valles Marineris je najväčší kaňon v slnečnej sústave, meria 2 500 míľ (4 000 km) na dĺžku a viac ako 7 km do hĺbky. Pre svoj nerovný a členitý terén je pre tradičných veslárov v podstate neprístupný.

READ  „Stratené mesto“ v hlbinách Atlantiku sa nepodobá ničomu, čo sme doteraz na Zemi videli

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close