Veda

Vesmírna sonda Voyager 1 NASA zrazu posiela šialené údaje

Ilustrácia vstupu Voyageru 1 do hlbokého vesmíru.

Voyager 1 je od Zeme vzdialený asi 14,5 miliardy míľ a naďalej opúšťa slnečnú sústavu Približne 38 000 míľ za hodinu. Inžinieri NASA pracujúci na 44-ročnej kozmickej lodi však boli nedávno zmätení kĺbovým a riadiacim systémom sondy, ktorý generuje údaje, ktoré sa zdajú byť úplne náhodné.

„Takéto tajomstvo je v tejto fáze misie Voyager rovnocenné,“ povedala Suzanne Dodd, projektová manažérka pre Voyager 1 a 2 v laboratóriu Jet Propulsion Laboratory NASA v južnej Kalifornii. uvoľniť,

Voyager 1, vypustený v roku 1977, bol v medzihviezdnom priestore Asi 10 rokov. V skutočnosti vesmírna loď naďalej posiela údaje späť na Zem, ale jej telemetrické údaje sa nedávno stali neplatné; na základe tohto NASAÚdaje nezodpovedajú skutočnej polohe a podmienkam Voyageru 1.

VTím Oyzar pokračuje vo vyšetrovaní údajov Awkward Attitude Expression and Control (AACS); Nie sú si istí, či problém pochádza priamo z tohto systému alebo z inej časti kozmickej lode.

„Kosmická loď má asi 45 rokov, čo je oveľa viac, ako plánovači misií odhadovali. Nachádzame sa tiež v medzihviezdnom priestore – v prostredí s vysokou radiáciou, v ktorej ešte žiadna kozmická loď nelietala,“ povedal Dodd. „Pre inžiniersky tím je niekoľko veľkých výziev. Myslím si však, že ak existuje spôsob, ako vyriešiť tento problém s AACS, náš tím ho nájde.

Just because the Voyager spacecraft are old doesn’t mean they’re not useful. Data from the probes revealed a Predtým neznáma udalosť medzihviezdne médium a nedávno aj Voyager 1 Oscilácie zistené v plazme hlbokého miesta. Je to v podstate ekvivalent vesmírneho letu, keď Tom Brady vyhral Super Bowl vo veku 43 rokov.

Je možné, že zdroj nejednoznačných údajov nebol identifikovaný a inžinieri NASA sa len učia žiť s podivnosťou. Problém sa netýka žiadneho z vedeckých prístrojov Voyageru 1, všetky fungujú už 44 rokov, A tím očakáva, že obe kozmické lode budú pokračovať v prevádzke aj po roku 2025.

VIAC: Tím Voyager 2 zverejnil prvé vedecké údaje o medzihviezdnom priestore

READ  Prirodzená infekcia COVID vyvoláva silnejšiu sekundárnu imunitnú odpoveď ako vakcína, tvrdí štúdia

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close