Veda

Štúdie ukazujú, že tri alebo viac otrasov mozgu súvisí s dlhodobými kognitívnymi problémami. športová trauma

Štúdia na takmer 16 000 ľuďoch naznačuje, že viacnásobné otrasy mozgu v neskoršom veku môžu súvisieť s horšou funkciou mozgu.

Spomedzi 15 764 ľudí vo veku 50 až 90 rokov mali tí, ktorí hlásili tri alebo viac tráum, horšie skóre komplexného plánovania a pozornosti v sérii kognitívnych testov.

Ľudia, ktorí zažili štyri alebo viac otrasov mozgu, vykazovali zníženú pozornosť, rýchlosť spracovania a pracovnú pamäť.

Dr Matthew Lennon, hlavný autor štúdie a kandidát na doktorandské štúdium na University of New South Wales Centre, povedal: „Zistili sme, že… skutočne potrebujete len tri životy, aby ste mali nejaký kognitívny deficit z dlhodobého hľadiska. „Je.“ Pre zdravé starnutie mozgu.

„Ak máte viacnásobné otrasy mozgu v tínedžerskom veku, 20, 30 a 40 rokoch, stále budete cítiť následky, keď budete mať 70 alebo 80.“

Zistenia prichádzajú deň po prvom vypočutí a Senát vyšetrovanie otras mozgu a opakovaná trauma hlavy pri kontaktných športoch. Vyšetrovanie sa začalo v dôsledku rastúceho záujmu verejnosti a pokračujúcimi správami Guardian Australia Čo sa týka manažmentu otrasov mozgu v športových organizáciách a účinkov dlhodobého vystavenia ťažkým otrasom mozgu, ktoré nemusia viesť ku klinickej diagnóze otrasu mozgu, ale aj tak môžu spôsobiť poškodenie mozgu.

Veľké a rastúce množstvo vedeckých dôkazov preukázalo súvislosť medzi opakovaným vystavením poraneniam hlavy a otrasom mozgu pri kontaktných športoch a neurodegeneratívnou chorobou chronická traumatická encefalopatia (CTE), ktorá bola nachádza v mysliach mnohých austrálskych hráčovOd amatérov až po profesionálov.

Lennonov výskum zistil, že kým ľudia, ktorí zažili opakovanú traumu, mali v priemere horší kognitívny výkon, rozdiely neboli významné. „Nehovoríme o 20 alebo 30 bodoch IQ – hovoríme o rozdiele možno niekoľkých bodov IQ,“ povedal Lennon, ktorý je tiež lekárom.

READ  Muž hospitalizovaný po zriedkavom zranení pri masturbácii

Lennon zdôraznil, že výhody športu pre fyzické a kognitívne zdravie sú dôležité. „Keď sme sa pozreli na analýzu podskupín [in data yet to be published] … Ak ste pri športovaní mali otras mozgu, v skutočnosti ste mali lepšiu pracovnú pamäť a rýchlosť spracovania ako ľudia, ktorí nikdy mŕtvicu nemali.

Lennon povedal: „To nám hovorí, že aj keď máte predstavu o výhodách hrania športu, najmä ako mladý človek, riziká prevažujú nad vašimi dlhodobými znalosťami.“ „Dáva to zmysel, keď sa pozrieme na celkové údaje, pretože vieme, že vysoký krvný tlak, vysoký cholesterol, cukrovka… to všetko sú skutočne významné riziká pre naše kognitívne zdravie.“

Lennonov výskum neskúmal kumulatívny účinok CTE alebo vystavenie subotrasným úderom.

Dokument však tvrdil, že vzhľadom na „horúco diskutovanú“ otázku, kedy by sa ľudia mali prestať zúčastňovať na vysoko rizikových aktivitách, ako sú kontaktné športy, sa zistilo, že tri alebo viac otrasov mozgu urobili z dlhodobého kognitívneho deficitu meradlo.

„Toto je kriticky dôležitý výsledok. Poskytuje jasnú hranicu, pri ktorej možno reálne očakávať kognitívne deficity od stredného veku do neskoršieho veku,“ uvádza sa v novinách. „Odporúčania pre tých, ktorí opakovane trpeli [traumatic brain injury] Lekári by si mali uvedomiť, že určitý dlhodobý kognitívny deficit možno očakávať po 3 a viac.

výskum publikovaný v Journal of Neurotraumasúčasťou širšieho projektu známeho ako chrániť štúdiumktorá sledovala britských účastníkov 25 rokov, aby pochopili faktory ovplyvňujúce zdravie mozgu v neskoršom veku.

Lennon povedal, že jednou z výhod jeho štúdie bola nešportovská skupina, keďže väčšina predchádzajúcich štúdií sa zameriavala na profesionálnych alebo univerzitných športovcov. „V skutočnosti nezahŕňali priemerného človeka.“

V priemere účastníci hlásili poranenie hlavy 30 rokov pred štúdiou. Autori štúdie uznali dlhé obdobie, ktoré bolo pokryté, keďže skúsenosti zo štúdie boli potenciálnym obmedzením.

„Retrospektívny dizajn štúdie, keď si starší účastníci často spomínajú na podrobnosti o udalostiach z minulosti viac ako troch desaťročí, mohol viesť k podhodnoteniu poranení hlavy, a teda k podhodnoteniu veľkosti ich účinku,“ napísali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close