Veda

Správa NASA UFO: Čo hovorí a nehovorí štúdia UAP

NASA sľúbila, že sa na UFO pozrie novým, transparentným a vedecky prísnym pohľadom, a vo štvrtok uviedla, že vymenovala riaditeľa výskumu na túto tému – a meno riaditeľa potom tajila takmer sedem hodín.

Nová pozícia je súčasťou reakcie NASA na odporúčania nezávislého študijného tímu zvolaného agentúrou. Panel sa zameral na to, ako lepšie zhromažďovať a študovať informácie o „neidentifikovaných anomálnych javoch“ alebo UAP – moderný termín pre UFO.

panelová správaVydaný vo štvrtok sa nepokúsil poskytnúť definitívnu odpoveď na to, či mimozemské bytosti potulujúce sa galaxiou lietajú po zemskej oblohe. Navrhuje však väčšiu úlohu pre NASA pri riešení tejto otázky.

„NASA to urobí transparentným spôsobom,“ povedal správca NASA Bill Nelson vo štvrtok ráno, keď o správe diskutoval počas tlačovej konferencie v sídle agentúry vo Washingtone, DC.

Počas tlačovej konferencie pán Nelson prvýkrát hovoril o roveri NASA Perseverance na Marse, ktorý zbiera vzorky hornín, ktoré môžu obsahovať známky života, ktorý tam žil pred niekoľkými miliardami rokov. Potom sa obrátil na vesmírny teleskop Jamesa Webba, ktorý študuje planét okolo vzdialených hviezd Pre indície, že môžu byť obývateľné alebo dokonca obývané životom.

Práca UAP sleduje podobnú túžbu dozvedieť sa o možnostiach života inde vo vesmíre, povedal. „Je to prvýkrát, čo NASA podnikla konkrétne kroky na vážne zváženie UAP.“ Povedal pán Nelson.

Nicola Fox, pridružená správkyňa riaditeľstva vedeckých misií NASA, uviedla, že jednotlivec slúžiaci ako nový riaditeľ výskumu UAP bol v tejto úlohe „už nejaký čas“, ale odmietol ho identifikovať. „Jeho meno neprezradíme,“ povedal.

Vo štvrtok večer agentúra v aktualizovanej tlačovej správe identifikovala riaditeľa ako Marka McInerneyho. Predtým pôsobil ako spojka NASA s ministerstvom obrany pre otázky UAP. V tlačovej správe NASA uviedla, že pôsobil aj na rôznych pozíciách v Goddardovom vesmírnom letovom stredisku NASA, Národnom úrade pre oceán a atmosféru a Národnom centre pre hurikány v Marylande.

READ  Pripravte sa na to, že uvidíte viac severných svetiel

In príspevok na xNa sociálnej sieti, predtým známej ako Twitter, doktor Fox napísal: „Ako pokračujeme v trávení správy a zistení študijného tímu, neváhajte nám pomôcť vedecky lepšie porozumieť UAP.“ Zaobchádzajte s nimi s rešpektom v tejto dôležitej úlohe.“

Predstavitelia NASA uviedli, že jedným z dôvodov, prečo bola identita pána McInerneyho pôvodne utajená, bolo obťažovanie, ktoré počas trvania štúdie zažil niektorý zo 16 členov nezávislého panelu, ktorý zahŕňal univerzitných profesorov, manažérov vesmírneho priemyslu a vedeckého novinára.

„Niektoré z nich sa skutočne ukázali ako skutočné hrozby,“ povedal Daniel Evans, zástupca zástupcu pridruženého administrátora pre výskum v Riaditeľstve vedeckých misií NASA. „A áno, preto tam neprezrádzame meno nášho nového riaditeľa, pretože veda musí byť slobodná.“

Vedomosti federálnej vlády o UAP boli nedávno predmetom navrhovanej federálnej legislatívy. Na vypočutí podvýboru Snemovne reprezentantov v júli zákonodarcovia vypočuli bývalého spravodajského dôstojníka, ktorý tvrdil, že má vládne informácie o mimozemskej technológii.

UAP sa často ukážu ako neškodné predmety, ako sú meteorologické balóny. Väčšina odborníkov považuje mimozemské vesmírne lode za nepravdepodobné vysvetlenie akéhokoľvek javu. Ale je možné, že to, čo bolo pozorované, môžu byť zatiaľ neobjavené atmosférické javy alebo testy pokročilých zbraňových systémov.

„Jedným z hlavných cieľov toho, o čo sa tu dnes snažíme, je posunúť špekulácie a konšpirácie smerom k vede a rozumu,“ povedal doktor Evans. „A robíte to s údajmi.“

Panel odporúča, aby NASA použila svoje prístroje na pozorovanie Zeme na zhromažďovanie environmentálnych údajov, ktoré sa zhodujú so správami UAP, a aby získala členov verejnosti, aby posielali pozorovania v širokom rozsahu, možno prostredníctvom aplikácie pre smartfóny.

„Vždy sa to vráti k údajom, ktoré vložíte do svojej analýzy,“ povedal David Spergel, astrofyzik, ktorý pôsobí ako prezident Simons Foundation a predseda panelu UAP. „Ak nemáte dobré dáta, nič sa nenaučíte.“

READ  Nie, obrovská raketa NASA Saturn V neroztopila betón zvukom

Smartfóny dokážu vytvárať jasné fotografie, zaznamenávať presné miesta, magnetické polia a zaznamenávať zvuky. „Mobilný telefón zaberá veľa dát,“ povedal Dr. Spergel. „Ak vidíte niečo, čomu nerozumiete, zbierajte údaje. „Zhromažďujeme údaje a učíme sa z nich.“

Komplexný zber údajov by tiež mohol znížiť stigmu a výsmech, ktorých sa mnohí ľudia obávajú, ak hovoria o niečom, čoho boli svedkami. „Stigma má obmedzené hlásenie zo strany civilných aj vojenských pilotov,“ povedal Dr. Spergel.

Panel tiež navrhol použiť sofistikované počítačové algoritmy vrátane umelej inteligencie a strojového učenia na hľadanie jemných vzorov v správach UAP, ktoré môžu pomôcť identifikovať základné incidenty.

Niektoré otázky smerovali k podivnému a nereálnemu. Novinár sa pýtal na ufológa, ktorý v utorok vystavil pred mexickým kongresom dve mŕtvoly mimozemšťanov.

„Je NASA v kontakte s mexickými úradmi v súvislosti so senzačnými odhaleniami dvoch údajne dehumanizovaných tiel začiatkom tohto týždňa?“ Povedal novinár. „A akú dôležitosť, ak vôbec nejakú, pripisujete týmto objavom?“

Dr. Spergel odpovedal: „Toto je niečo, o čom viem, že som to videl iba na Twitteri.“

Porovnal mesačné skaly, ktoré zozbierala NASA počas pristátia Apolla na Mesiaci pred 50 rokmi, ktoré sú dostupné na štúdium vedcom z celého sveta.

„Ak máte niečo zvláštne, poskytnite vzorky svetovej vedeckej komunite a uvidíme, čo tam je,“ povedal doktor Spergel.

Štúdiu UAP oznámil v júni minulého roka Thomas Zurbuchen, vtedajší pridružený správca riaditeľstva vedeckých misií.

Dr. Zurbuchen povedal, že vyšetrovanie správ o UFO by mohlo byť „vysoko rizikovým výskumom s veľkým dosahom“, možno by mohlo odhaliť nejaký úplne nový vedecký fenomén, alebo možno nenájde nič nové alebo zaujímavé.

Počas májového verejného vypočutia sa porota pokúsila vysvetliť niektoré materiály, ktoré pobúrili verejnosť. Niečo z toho (trochu zložité) stredoškolská geometria na vysvetlenie objektu, známeho ako „Príď rýchlo,“ sa nepohyboval rýchlo, ale iba rýchlosťou 40 míľ za hodinu, čo ukazuje, ako môže byť výhodný bod na objekte vizuálnym trikom.

READ  CDC varuje, že prípady malárie na Floride a Texase sú prvými lokálne získanými infekciami v USA za posledných 20 rokov.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close