Hlavné správy

Ukrajina a Slovensko plánujú zaviesť spoločné hraničné kontroly na kontrolu Kovit-19

Ukrajina a Slovensko sa dohodli na spolupráci pri uľahčení prekračovania hraníc a zavedení spoločných vládnych hraničných kontrol.

Ukrajinský minister zahraničia Dmitrij Kuleba to podľa spravodajcu ukrajinskej formy uviedol na spoločnej tlačovej konferencii so svojím slovenským protikandidátom Ivanom Gorokom na Ukrajine.

„Budeme pracovať na uľahčení cezhraničných prechodov a zavedení spoločných kontrol na cezhraničných priechodoch,“ uviedol Guleba.

Podľa jeho slov sa tento rok plánuje usporiadať obchodné fórum za účasti ukrajinských a slovenských spoločností pod záštitou ministrov zahraničných vecí oboch krajín. V energetickom sektore navyše existujú tvrdé plány.

Slovenský minister zahraničných vecí Ivan Korok zase uviedol, že jeho krajina má záujem o rozvoj obchodných vzťahov s Ukrajinou.

„Slovenskí partneri, ktorí chcú investovať a pracovať na Ukrajine, nás veľmi zaujíma pochopenie spoľahlivosti ukrajinského práva a jeho uplatňovania, v budúcnosti nemajú problém, pretože je to dôležité, keď chcete investovať v inej krajine,“ hovorí Korak povedal.

Slovenská republika 15. januára zmenila pravidlá vstupu do krajiny. Vo februári Slovensko zaviedlo 14 dní izolácie pre ľudí z iných krajín.

Tj.

READ  Správy: Banky v Rakúsku, Rumunsku a na Slovensku spreneverili 600 miliónov eur zo záchranného fondu EÚ – EPPO

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close