Hlavné správy

Ukrajina a Slovensko spúšťajú program cezhraničnej spolupráce

Ukrajina a Slovensko zahajujú program cezhraničnej spolupráce s cieľom prehĺbiť spoluprácu medzi miestnymi samosprávami a modernizovať správu v ukrajinských komunitách.

Ukrajinský veľvyslanec v Slovenskej republike Jurij Muška to povedal počas online konferencie venovanej projektu „Cezhraničná spolupráca medzi Ukrajinou a Slovenskom – CBC4US“. Správa reportéra Ukrinform.

„Projekt cezhraničnej spolupráce medzi Ukrajinou a Slovenskou republikou bude ďalším krokom v našej plodnej spolupráci. Prehĺbi spoluprácu medzi samosprávami Ukrajiny a Slovenska, poskytne skúsenosti v procese reforiem a modernizácie, čím prinesie európske štandardy bližšie, “uviedol.

Mushka zdôraznil význam spolupráce medzi regionálnymi spoločenstvami oboch krajín vrátane pohraničných spoločenstiev.

Súčasťou programu spolupráce budú semináre, konferencie, okrúhle stoly, publikácia materiálov alebo manuálov a ďalšie podujatia zamerané na spoluprácu medzi samosprávami Slovenska a Ukrajiny, uviedla zástupkyňa Združenia ukrajinských miest Natalia Lazarenko.

Podľa organizátorov konferencie je projekt „Cezhraničná spolupráca medzi Ukrajinou a Slovenskom – CBC4 USA“ financovaný v rámci programu finančného mechanizmu Európskeho hospodárskeho priestoru. Projekt získava granty prostredníctvom grantov EHP z Islandu, Lichtenštajnska a Nórska a je spolufinancovaný zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky. Projekt realizuje Združenie ukrajinských miest (AUC), Združenie miest a spoločenstiev Slovenska (ZMOS), Nórske združenie miestnych a regionálnych samospráv (KS) a Slovensko-európska kultúrna asociácia (Femen).

Tj.

READ  Štáty USA budú žalovať Facebook za zneužitie jeho vplyvu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close