Ekonomika

Ukrajina, Slovensko Signature Cooperation Roadmap

UkrInform

Ukrajina a svetové správy. Ukrinform prináša najnovšie správy, denné správy, politické správy, obchodné správy, sociálne správy, kultúrne správy, športové správy, medzinárodné správy

Ukrajinský premiér Denis Shmihal a slovenský premiér Robert Figo podpísali plán spolupráce medzi Ukrajinou a Slovenskom.

Slávnostný podpis sa podľa reportéra Ukrinform uskutočnil po porade vlády v Michalovciach.

Za prítomnosti predsedov vlád oboch krajín podpísali predstavitelia ukrajinskej a slovenskej vlády memorandum o porozumení medzi Komisiou geodézie, kartografie a katastra SR a Štátnou službou geodézie, kartografie a katastra Ukrajiny. Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky a Štátna pohraničná služba Ukrajiny o spolupráci a komunikácii v oblasti chemickej, biologickej, radiačnej a jadrovej bezpečnosti.

čítaj viac: Schmihal stretnutie v Michalovciach na Slovensku nazýva „historickým“.

Ministri zahraničných vecí oboch krajín podpísali aj medzivládnu dohodu o platenej činnosti diplomatických zástupcov a rodinných príslušníkov diplomatických misií.

Medzi Ministerstvom hospodárstva SR a Ministerstvom energetiky Ukrajiny bolo podpísané aj memorandum o porozumení o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky.

V slovenskom meste Mychajlo neďaleko hraníc s Ukrajinou sa vo štvrtok uskutočnili ukrajinsko-slovenské vládne konzultácie.

Fotografický kredit: Denis Schmihal / Telegram

READ  Návrh štátneho rozpočtu na rok 2023 schválila vláda

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close