Technológie

Ultratenký M4 iPad Pro má novú vnútornú štruktúru, ktorá zlepšuje tuhosť a odvod tepla

The Nový iPad Pro 13-palcový model je najtenším produktom spoločnosti Apple s hrúbkou iba 5,1 mm (bez nárazu fotoaparátu).

Keď bol iPad Pro naposledy prerobený s modelom z roku 2018, došlo k veľkej kontroverzii, pretože ľudia si všimli, že bolo relatívne ľahké ohnúť ich iPady, pričom niektoré sa ohýbali hneď po vybalení z krabice. Pre tento ultratenký redizajn je opäť nevyhnutne aktuálna otázka tuhosti a odolnosti. Ale, a Rozhovor s Arunom MainimSVP spoločnosti Apple John Ternes sa zaoberal týmito obavami a poznamenal, že nový iPad má prepracovanú vnútornú štruktúru, ktorá zlepšuje tuhosť zariadenia.

11-palcový iPad Pro z roku 2024 má hrúbku 5,3 mm a 13-palcový model má hrúbku iba 5,1 mm – čo z neho robí najtenší produkt Apple vôbec. SVP spoločnosti Apple Greg Jozwiak Maini hovorí, že nový ultratenký dizajn prichádza bez kompromisov vďaka Apple Silicon a inteligentným hardvérovým inžinierstvom spoločnosti Apple.

Dernus odhalil, že nový 11-palcový a 13-palcový iPad Pro bude mať novú vnútornú architektúru, v ktorej nový kovový kryt sedí na logickej doske (Dernus to opisuje ako „kryt“) a prechádza stredom zariadenia. , tvoriace centrálne rebro.

Podľa Ternesa táto zmena výrazne zlepšuje tuhosť produktu. Prispieva tiež k lepšiemu odvodu tepla.

Apple počas keynote povedal, že iPad Pro má o 20 % lepšiu tepelnú účinnosť vďaka pridaniu grafitových plátov do hlavného krytu a použitiu medi v logu Apple.

Akonáhle sa zariadenie iFixit a ďalší dostanú do rúk, budeme môcť tieto hardvérové ​​zmeny vidieť skôr ako neskôr a roztrhať ho, aby sme odhalili nové vnútro. Nový iPad Pro je už v predaji, pričom dodávky sa očakávajú od 15. mája.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close