Ekonomika

UniCredit Sp A: EIF a UniCredit poskytujú MSP v Bulharsku, na Slovensku, v Slovinsku a Chorvátsku 1 miliardu EUR

  • Podpora malých a stredných podnikov postihnutých epidémiou Govit-19
  • UniCredit poskytne financovanie za najvýhodnejších podmienok
  • Operáciu minulý rok schválil Európsky záručný fond (EGF), ktorá je súčasťou balíka opatrení EÚ na Covid-19 v hodnote 40 540 miliárd.

Európsky investičný fond (EIF) poskytne UniCredit záruky vo výške 700 miliónov, čo umožní veriteľom až do výšky 1 1 miliardy financovať malé a stredné podniky (MSP) v Bulharsku, na Slovensku, v Slovinsku a Chorvátsku s cieľom urýchliť oživenie hospodárstva. Z infekcie COVID-19.

Záruky EIF Záručný nástroj vo výške 25 miliárd eur, zriadený skupinou EIB v roku 2020 z Európskeho záručného fondu (EGF), pomôže oživiť európsku ekonomiku po Covit-19, ochráni pracovné miesta a poskytne potrebný peňažný tok. európske MSP. Rozdelenie záručnej zmluvy je nasledovné: v Bulharsku (do 185 mil.), na Slovensku (do 310 mil.), v Slovinsku (do 80 mil. EUR) a v Chorvátsku (do 325 mil.). Zostávajúca veľkosť portfólia bude rozdelená do štyroch krajín podľa pozorovanej potreby.

Členovia tímu UniCredit vo vyššie uvedených štyroch krajinách vrátane bánk a lízingových spoločností ponúkajú malým a stredným podnikom pôžičky a iné finančné produkty za najvýhodnejších podmienok vrátane nižších úrokových sadzieb, dlhších ponukových období, nižších požiadaviek na sieť alebo predĺžených splatností. Pôžičky budú dostupné pre MSP pôsobiace v odvetviach hospodárstva vážne postihnutých epidémiou a urýchlia obnovu národných ekonomík.

Roger Havenith, zástupca výkonného riaditeľa EIF, Povedal: „Kríza COVID-19 je stále s nami a podniky v celej Európe pociťujú ekonomické dôsledky. Partnerstvo EIF so skupinou Unicredit poskytne malým a stredným podnikom v týchto štyroch krajinách veľmi potrebné financovanie. Naša spolupráca zachráni pracovné miesta, zvýši konkurencieschopnosť investícií a MSP, a tým prispeje k rýchlemu ekonomickému zotaveniu z krízy COVID-19. Chcel by som poďakovať Unicredit Group za jej dlhodobé partnerstvo a teším sa na ďalšiu spoluprácu v budúcnosti..“

READ  Jednota ECB na ceste politiky hrozí recesiou

Viceprezidentka EIB Liliana Pavlova Komentár: „S potešením oznamujem nové partnerstvo EIF so skupinou UniCredit s cieľom otvoriť ில்லியன் ில்லியன் 1 miliarde dostupných MSP v Bulharsku, na Slovensku, v Slovinsku a Chorvátsku v rámci Európskeho záručného fondu. Skupina EIB je pripravená spolupracovať s finančnými inštitúciami a organizáciami v celej Európe s cieľom podporiť oživenie ekonomiky po epidémii COVID-19.

Gianfranco Bizagni, prezident strednej Európy A Theodora Petková, prezidentka pre východnú Európu v Unicredit Pridané: „Naďalej podporujeme európske MSP a spoločnosti so strednou trhovou kapitalizáciou, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu v našich ekonomikách. Vďaka týmto zárukám a nášmu silnému zásobovaniu budeme môcť zvýšiť celkové financovanie na 1 mld. EUR. Ponúkame výhodné podmienky.“

Luxemburg, 28. december 2021

Dopyty:

Unicredited Media Relations

E-mail: [email protected]

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close