Ekonomika

Union poisťovňa odkúpila všetky podiely v Poštovej poisťovni

Zúčastnené strany dohodu podpísali v piatok, nasledujú však ďalšie formálne kroky. Toto je súhlas dozorných orgánov, ktorými sú Národná banka Slovenska a Protimonopolný úrad SR.

Union poisťovňa kúpila Poštovú poisťovňu. Poštová banka, ktorá je väčšinou vlastníkom Poštovej poisťovne, predáva celý svoj podiel.

Zvyšných 20% patrí Slovenskej pošte, ktorá tiež súhlasila s predajom svojej časti Únie. Informovala o tom v piatok hovorkyňa únie Beáta Dupaľová Ksenzsighová. Únia sa tak rozrastie o viac ako 160 000 klientov.

„Cieľom tejto transakcie je priblížiť nás zákazníkom a posilniť Úniu ako veľkú poisťovňu. Výrazne rozšírime naše pôsobenie nielen v životnom, ale aj v neživotnom poistení. Umožní to splnenie požiadaviek a potreby aj tých najnáročnejších klientov. ““ poznamenal generálny riaditeľ Únie Michal Špaňár.

Podľa generálneho riaditeľa Poštovej banky Andreja Zaťka je Poštová poisťovňa v dobrej kondícii.

„Poisťovňa je nízkorozpočtová, efektívne prevádzkovaná s orientáciou na optimalizáciu procesov. Od roku 2015 sa zvýšila v regulácii poistného o 44% a dokázala takmer zdvojnásobiť svoj zisk,“ vysvetlil s tým, že poisťovňa bola jeden z najmenších na slovenskom trhu a jeho organický rast bez veľkej zahraničnej poisťovacej matky bol obmedzený.

Ako poznamenal predseda predstavenstva Slovenskej pošty Martin Ľupták, pošta poskytuje vo svojich pobočkách poštové, bankové a poisťovacie služby. „Sme radi, že po tejto transakcii budú klienti môcť využívať poistné produkty silnej značky, čím si zachovajú komplexnosť nášho produktového portfólia.“ Ľupták.

Zúčastnené strany dohodu podpísali v piatok, nasledujú však ďalšie formálne kroky. Toto je súhlas dozorných orgánov, ktorými sú Národná banka Slovenska a Protimonopolný úrad SR.

„Pre klientov Poštovej poisťovne však táto transakcia vlastne nič nemení – ich zmluvy zostávajú v platnosti za pôvodných podmienok,“ uzavrela poisťovňa.

READ  Francúzsko rokuje so Spojenými arabskými emirátmi o zmene ruského plynu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close