Tenis | Rohan Bopanna-Matthew Epton vo finále Shanghai Masters prehrali s Marcelom Granollersom a Horaciom Zeballosom.

Siedmy Marcel Granollers a Horacio Zeballos zdolali štvrtého Rogana Bopannu a Matthewa Eptona 5:7, 6:2. [10-7] vo finále štvorhry na nedeľňajšom tenisovom turnaji ATP Masters v hodnote 8 800 000 USD v čínskom Šanghaji.

Majstrovský tím nazbieral 1000 bodov ATP a 436 730 dolárov. Druhé miesto bolo 600 bodov a 231 660 dolárov.

Pre Bopannu a Eptona, ktorí získali tituly v Indian Wells a Dauhe, to bolo šieste finále sezóny. Okrem Madrid Masters a Rotterdamu obe prehrali vo finále US Open.

Na €145,000 Challengeri v Bratislave sa Sriram Balaji spojil s Nemcom Andre Beckmannom, aby získali titul vo štvorhre. Bol to prvý titul v sezóne a 53. deblový titul v kariére 33-ročného Balajiho.

Štvrtá nasadená Jeel Desaiová zdolala Američanku Hinu Inoueovú 6:2, 6:4 a vyhrala ženský turnaj ITF o 15 000 USD v tuniskom Monastire. Pre 24-ročného Jeala to bol tretí singlový titul v profesionálnej kariére.

Výsledky:

8 800 000 USD ATP Masters, Šanghaj, Čína

Dvojhra (finále): Marcel Granollers (Esp) & Horacio Zeballos (Arg) bt. Rohan Bopanna & Matthew Ebden (Aus) 5-7, 6-2, [10-7].

145 000 € Challenger, Bratislava, Slovensko

Dvojhra (finále): Sriram Balaji & Andrey Begman (Nem.), bt Andrey Golubev (Kaz) & Denis Molchanov (UKR) 6-3, 5-7, [10-8].